اشتراک گذاری در:

IoT

اصطلاح IoT یا اینترنت اشیا به شبکه جمعی دستگاه های متصل و فن‌آوری که ارتباط بین دستگاه‌ها و فضای ابری و همچنین بین خود دستگاه‌ها را تسهیل می کند، اشاره دارد.

اینترنت اشیا یا IoT، شبکه‌ای از دستگاه‌های متصل به هم است که داده‌ها را به دیگر دستگاه‌های IoT و فضای ابری متصل و تبادل می‌کند. دستگاه‌های IoT معمولا با فن‌آوری مانند سنسورها و نرم افزارها تعبیه می‌شوند و می‌توانند شامل ماشین‌های مکانیکی و دیجیتال و اشیا مصرفی باشند.

به طور فزاینده‌ای، سازمان‌ها در صنایع مختلف از IoT برای عملکرد موثرتر، ارائه خدمات مشتری پیشرفته، بهبود تصمیم گیری و افزایش ارزش کسب وکار استفاده می‌کنند.

با IoT، داده‌ها در یک شبکه بدون نیاز به تعاملات انسان با انسان یا انسان با کامپیوتر قابل انتقال هستند.

چیزی که در اینترنت اشیا وجود دارد می‌تواند یک فرد با ایمپلنت پایشگر قلب، یک حیوان مزرعه‌ای با یک ترانسپوندر بیوچیپ، اتومبیلی که سنسورهای داخلی برای هشدار دادن به راننده در زمان کم بودن فشار تایر دارد، یا هر شی طبیعی یا ساخته دست بشر دیگری باشد که می‌تواند آدرس پروتکل اینترنت را اختصاص داده و قادر به انتقال داده‌ها در یک شبکه باشد.

IoT چگونه کار می کند؟

یک اکوسیستم IoT شامل دستگاه‌های هوشمند تحت وب است که از سیستم‌های تعبیه شده – مانند پردازنده‌ها، سنسورها و سخت‌افزارهای ارتباطی – برای جمع‌آوری، ارسال و عمل بر روی داده‌هایی که از محیط خود به دست می‌آورند، استفاده می‌کنند.