از نظر اپل کدام آیفون‌ها حالا دیگر «قدیمی» محسوب می‌شوند؟

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
آیفون Vintage چیست. گوشی های قدیمی اپل

اپل رسما نسل اول آیفون SE را به‌عنوان یک محصول قدیمی معرفی کرد. این بدان معناست که دستگاه بیش از پنج سال است که فروخته نشده است و دیگر واجد شرایط خدمات سخت افزاری اپل نیست. آیفون SE اصلی در مارس 2016 عرضه شد و در سپتامبر 2018 تولید آن متوقف شد. این یک دستگاه محبوب در بین کاربران مقرون به‌صرفه آیفون بود، زیرا همان تراشه قدرتمند A9 آیفون 6s و 6s Plus را در بسته‌ای کوچکتر و مقرون به‌صرفه‌تر ارائه می‌کرد.
در حالی‌که نسل اول آیفون SE دیگر واجد شرایط خدمات سخت افزاری اپل نیست، هنوز هم می‌توان تعمیرات را از تعمیرگاه‌های شخص ثالث دریافت کرد. علاوه بر این، اپل تا زمانی که ممکن است به ارائه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری برای دستگاه ادامه می‌دهد. آخرین به‌روز رسانی نرم افزاری برای iPhone SE iOS 15.7 است که در سپتامبر 2023 منتشر شد.

محصولات وینتیج اپل چیست؟

یک محصول قدیمی اپل محصولی است که محصولات نرم‌افزاری معمولی را دریافت نمی‌کند. یک ویژگی برجسته در مورد iPhone، iPad یا Mac این است که به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای حداقل پنج سال ادامه می‌دهد. اما یک محصول Vintage نمی‌تواند هیچ به‌روزرسانی دریافت کند و اپل همچنین قول تعمیر یا سرویس این محصولات را نمی‌دهد. اپل در صفحه پشتیبانی خود توضیح می‌دهد: «محصولات زمانی که اپل توزیع آنها را برای فروش بیش از 5 و کمتر از 7 سال پیش متوقف کرد، قدیمی محسوب می‌شوند». این بدان معنا نیست که دستگاه از کار می‌افتد، اما فقط زمانی که کاربر به‌روزرسانی‌های منظم را دریافت نمی‌کند، از ماندگاری بیشتر فاصله می‌گیرد.
نسل اول آیفون SE دستگاه قابل توجهی برای اپل بود. این امر به احیای فروش آیفون این شرکت که در سال‌های قبل از عرضه آن کاهش یافته بود، کمک کرد. آیفون SE همچنین ثابت کرد که هنوز بازاری برای آیفون‌های کوچک‌تر وجود دارد، که باعث شد اپل آیفون SE 2 و آیفون SE 3 را به‌ترتیب در سال‌های 2020 و 2022 عرضه کند.

این برای دارندگان آیفون SE چه معنایی دارد؟

اگر صاحب یک آیفون SE نسل اول هستید، باید بدانید که دیگر واجد شرایط خدمات سخت افزاری اپل نیست. این بدان معناست که اگر دستگاه شما خراب شد، باید آن را توسط تعمیرگاه شخص ثالث تعمیر کنید یا دستگاه جدیدی خریداری کنید. علاوه بر این، ممکن است اپل در نهایت ارائه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای دستگاه متوقف کند، بنابراین مهم است که آن را با آخرین نرم‌افزار به‌روز نگه دارید.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *