تکنیک شگفت‌انگیز بریتانیا با «هوش مصنوعی» برای قفل کردن سایت‌های مبتذل!

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
قفل کردن سایت های مبتذل با استفاده از هوش مصنوعی بریتانیا

دفتر ارتباطات تنظیم‌کننده ارتباطات بریتانیا (یا Ofcom) دستورالعمل جدیدی برای بررسی سن با استفاده از فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی برای جلوگیری از دسترسی افراد زیر سن قانونی به سایت‌های مستهجن پیشنهاد کرده است.
بریتانیا اخیراً قانون ایمنی آنلاین را تصویب کرده است که بر اساس آن سایت‌ها و برنامه‌هایی که محتوای مستهجن را نمایش یا منتشر می‌کنند می‌خواهد اطمینان حاصل کنند که کودکان قادر به دسترسی به محتوای ناپسند در سرویس خود نیستند.

ملانی داوز، مدیر عامل آفکام، گفت: «صرف‌نظر از رویکرد آنها، ما از همه خدمات انتظار داریم که از کودکان در برابر با هرزه‌نگاری محافظت کنند، و همچنین مراقب باشند که حقوق و آزادی‌های حریم خصوصی بزرگسالان برای دسترسی به محتوای قانونی محافظت شود.» سن قانونی دسترسی به چنین محتواهایی در بریتانیا 18 سال یا بیشتر است.

هوش مصنوعی چگونه به مسدود کردنِ دسترسی کمک می‎کند؟

تنظیم کننده پیشنهاد خود را در مورد تخمین سن چهره استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل ویژگی‌های بیننده توصیف کرد. برای این کار ممکن است نیاز به گرفتن عکس سلفی در دستگاه و آپلود آن باشد. راهنمایی پیشنهادی همچنین شامل تطبیق شناسایی عکس، الزام کاربر به آپلود یک شناسه عکس مانند پاسپورت یا گواهینامه رانندگی برای اثبات سن و بررسی کارت اعتباری است.

تهدیدات حریم خصوصی

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، اندیشکده بازار آزاد مؤسسه امور اقتصادی گفت که تأیید سن اجباری «حریم خصوصی کاربران را تهدید می‌کند» و ممکن است با افزایش میزان داده‌های حساس توسط اشخاص ثالث، کاربران را در معرض نقض و سوء استفاده قرار دهد. آفکام انتظار دارد دستورالعمل نهایی خود را در اوایل سال 2025 منتشر کند.

قانون ایمنی آنلاین موضوعی مورد بحث بین شرکت‌های فناوری و دولت بریتانیا بوده است که از پلتفرم‌هایی مانند واتس‌اپ و سیگنال خواسته است تا به آفکام دسترسی داشته باشند تا بتوانند از پلتفرم‌ها بخواهند که کاربران را برای شناسایی و حذف مطالب سوء استفاده از کودکان نظارت کنند.
در حالی که بریتانیا می‌گوید این قانون برای محافظت از کودکان ضروری است، واتس‌اپ و سیگنال با آن مخالفت کرده‌اند و می‌گویند که این قانون رمزگذاری سرتاسر برنامه‌ها را تضعیف می‌کند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *