قرارداد مایکروسافت با اکتیویژن بلیزارد هفته آینده نهایی خواهد شد

اوغر
اشتراک‌گذاری در:
توافق مایکروسافت و اکتیویژن

به گزارش Verge، مایکروسافت در نظردارد تا هفته آینده، قرارداد خرید 68.7 میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد را نهایی کند. یک منبع آگاه به Verge گفته است که مایکروسافت در نظر دارد تا در روز جمعه 13 اکتبر خبر نهایی شدن فرایند 20 ماهه خرید سازنده Call of Duty را اعلام کند.

با این وجود، این روز وابسته به تصمیم سازمان رقابت و بازار بریتانیا است. رگولاتوری که اوایل امسال، این توافق را متوقف کرده بود. مایکروسافت اخیرا این توافق را بازطراحی کرده بود. به گونه‌ای که حقوق بازی ابری برای بازی‌های فعلی و جدید اکتیویژن به یوبی‌سافت برسد و با این کار توانست تایید اولیه سازمان رقابت و بازار بریتانیا را ماه گذشته دریافت کند.

این سازمان یک نظرسنجی در مورد این‌که آیا با این خرید توسط مایکروسافت موافقت کند یا خیر انجام داد که سررسید تاریخ آن، امروز است. تصمیم نهایی این سازمان تا هفته آینده مشخص خواهد شد. اگر تغییرات لحظه آخری و غیرقابل پیش‌‍بینی اتفاق نیافتد، به نظر می‌رسد که مایکروسافت اجازه نهایی کردن این قرارداد را دریافت کند.

اخیرا مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد، سررسید توافق خود را تا 18 اکتبر تمدید کردند. اگر مایکروسافت موفق به بستن این قرارداد شود، 20 ماه کشمکش و جدل جهت گرفتن تاییدیه از اروپا و آمریکا، به پایان می‌رسد.

اوایل سال جاری میلادی، سازمان رقابت و بازار، این توافق را به دلیل دغدغه‌های مرتبط با Cloud در بریتانیا متوقف کرد. دقیقا چند هفته قبل از تایید این توافق توسط اتحادیه اروپا، که به شرط عقب نشینی مایکروسافت از برخی موارد مرتبط با Cloud همراه بود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری