،

پیام نادلا مدیرعامل مایکروسافت به مدیران قدیمی و جدید ChatGPT

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ساتیا نادلا مدیرعامل ChatGPT - لاگ مدیا

همانطور که درام در OpenAI سازنده ChatGPT ادامه دارد، بزرگترین سرمایه‌گذار در شرکت مایکروسافت،موضع خنثی را حفظ کرده است.

مایکروسافت 49 درصد از OpenAI را در اختیار دارد اما ظاهراً هیچ نفوذ مستقیمی بر هیئت مدیره خود ندارد. در حالی که به نظر می‌رسد چند روز گذشته در حال آزمایش مایکروسافت است زیرا گزارش شده است که دقایقی قبل از اخراج سام آلتمن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل OpenAI، اخطار دریافت کرده است، ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت به صراحت اعلام کرده است که قصد ندارد شراکت را کنار بگذارد.
تنها چند ساعت پس از اینکه هیئت مدیره OpenAI اعلام کرد که از تصمیم خود برای اخراج آلتمن حمایت می‌کند، مایکروسافت تصمیم خود را برای استخدام آلتمن اعلام کرد. این غول نرم‌افزاری همچنین گرگ براکمن را استخدام کرد که پس از تصمیم هیئت مدیره مبنی بر اخراج آلتمن، از ریاست OpenAI استعفا داد. مایکروسافت اعلام کرد که این دو آزمایشگاه تحقیقاتی جدید هوش مصنوعی را برای این شرکت راه‌اندازی خواهند کرد. نادلا در توییتر X، گفت: «ما مشتاقانه منتظر حرکت سریع هستیم تا منابع مورد نیاز برای موفقیت آنها را فراهم کنیم».

مصاحبه‌ نادلا در شبکه تلویزیون بلومبرگ

نادلا در مصاحبه‌ای در تلویزیون بلومبرگ گفت که با امت شیر، که از زمان اخراج آلتمن به عنوان دومین مدیرعامل موقت OpenAI انتخاب شد، گفتگو کرده است. Shear مدیر عامل سابق Twitch است. نادلا گفت: «پیام من به امت بسیار واضح است، و آن این است: «هی، ببین، ما بسیار بسیار متعهد به OpenAI و مأموریت و نقشه راه آن هستیم و آنها می‌توانند روی ما حساب کنند.»

او همچنین در طی این مصاحبه بر تعهد خود به همکاری با آلتمن تاکید کرد. نادلا گفت: «ما می‌خواهیم با OpenAI شریک شویم و می‌خواهیم با سام شریک شویم».

«صرف نظر از اینکه سم کجاست، او با مایکروسافت کار می‌کند. روز جمعه همینطور بود و امروز هم همینطور است و من کاملاً معتقدم که فردا هم همینطور خواهد بود».

بر اساس گزارشی در نیویورک تایمز، نادلا گفت که در بحث برکناری آلتمن با هیئت مدیره OpenAI، «در مورد هیچ مشکلی» به او گفته نشده است، و بنابراین او به آلتمن اطمینان دارد. او اضافه کرد که مایکروسافت برای ایجاد تغییرات حاکمیتی در OpenAI تلاش خواهد کرد، اگرچه او نگفت که این تغییرات چیست. نادلا گفت: «سورپرایزها بد هستند!».

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *