،

نوکیا انتظار ندارد که اهداف مالی تمام سال را برآورده کند!

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
نوکیا انتظار دارد که اهداف مالی تمام سال را برآورده نکند

30 دسامبر (رویترز) : گروه تجهیزات مخابراتی فنلاند نوکیا (NOKIA.HE) روز شنبه اعلام کرد که به اهداف مالی خود در سال دست نخواهد یافت، زیرا نمی‌تواند درآمد حاصل از بحث تمدید مجوز را تشخیص دهد که انتظار می‌رود تا حد زیادی سال آینده ادامه یابد.

نوکیا اعلام کرد که چشم‌انداز تمام سال آن بسته شدن تمدید مجوزهای برجسته در Nokia Technologies، واحد فناوری آن را فرض می‌کند. هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه این مجوزها چیست و با کدام طرف‌ها برای تمدید در حال مذاکره هستند، ارائه نکرد.

نوکیا بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ نداد.

نوکیا گفته است که انتظار دارد مذاکرات قبل از پایان سال به پایان برسد و در سال 2024 حل و فصل شود و بنابراین عملکرد مالی آن در سال آینده سودمند باشد.

مجموعه ثبت اختراع نوکیا بر اساس بیش از 140 میلیارد یورو سرمایه‌گذاری در تحقیق و توسعه ساخته شده است و از حدود 20.000 پتنت تشکیل شده است که بیش از 5.500 مورد آن برای 5G ضروری است. نوکیا در اوایل سال جاری یک قرارداد جدید مجوز اختراع طولانی مدت با اپل (AAPL.O) امضا کرده بود، زیرا مجوز فعلی بین این شرکت‌ها در پایان سال 2023 منقضی می‌شود.

کاهش فروش تجهیزات 5G در بازارهای کلیدی مانند آمریکای شمالی نیز حاشیه سود شرکت را کاهش داده است.

در اوایل این ماه، AT&T (T.N) اریکسون (ERICb.ST) را برای ایجاد یک شبکه مخابراتی انتخاب کرد که سهم نوکیا را به پایین‌ترین سطح جدید رساند. این قرارداد 14 میلیارد دلاری و پنج ساله باعث افزایش سهم اریکسون در یکی از بزرگترین بازیگران مخابراتی در جهان خواهد شد و حضور رقیب نوکیا در بازار آمریکای شمالی را از بین خواهد برد.

نوکیا که از کاهش 20 درصدی فروش در سه ماهه سوم خبر داد، گفت ممکن است به اهداف کل سال 2023 در رابطه با فروش خالص، حاشیه عملیاتی قابل مقایسه و جریان نقدی آزاد دست پیدا نکند.

این شرکت گفت که انتظار می‌رود فروش خالص کسب‌وکارهای شبکه‌های نوکیا در سه ماهه چهارم بهبود قابل توجهی را نشان دهد. قرار است نتایج فصلی و کل سال را در 25 ژانویه گزارش کند.

این سازنده تجهیزات شبکه در ماه اکتبر تا 14.000 شغل را برای کاهش هزینه‌ها کاهش داد، اما در آن زمان چشم‌انداز تمام سال خود را تغییر نداد.

نوکیا انتظار داشت فروش خالص سال 2023 بین 23.2 میلیارد یورو (25.60 میلیارد دلار) تا 24.6 میلیارد باشد. هدف آن صرفه‌جویی بین 800 میلیون یورو تا 1.2 میلیارد یورو تا سال 2026 است.

(1 دلار = 0.9061 یورو)

+بیشتر بخوانید: نوکیا G42 5G 256 گیگابایتی در هند عرضه شد

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *