،

ارائه قابلیت نظرسنجی در Community واتس‌اپ

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:

به‌نظر می‌رسد که متا، ارائه‌کنندۀ پلتفرم واتس‌اپ، پس از چندین سال توقف در به‌روزرسانی، این‌روزها برای آن‌که نظر مخاطبان را به سمت خود جلب کند و یا در میان شبکه‌های اجتماعی همچون تلگرام و اینستاگرام حرفی برای گفتن داشته باشد، تمام تمرکز خود را روی بهبود خدمات به کاربران و به‌روزرسانی‌های جدید گذاشته است.

خبری که روز گذشته، واحد تحقیق‌وتوسعۀ این پلتفرم به اطلاع کاربران رساند حاکی از آن است که واتس‌اپ، روی دور به‌روزرسانی افتاده است. در این خبر چنین آمده است: «واتس‌اپ در حال انتشار به روزرسانی جدیدی از طریق برنامه بتا گوگل پلی است. این به‌روزرسانی شامل ویژگی جدید امکان نظر‌سنجی در Community های این پلتفرم می‌شود».

هرچند این ویژگی فقط برای برخی از آزمایش‌کنندگان بتا قابل اجراست اما متا اعلام کرده که پس از موفقیت‌آمیز بودن این مرحله، تمام کاربران می‌توانند از آن بهره ببرند.

به‌روزرسانی جدید همچنین شامل روشی برای خصوصی نگه‌داشتن شماره تلفن کاربر نیز می‌شود.

نظرسنجی در واتس‌آپ چگونه است؟

کاربران به منظور نظرسنجی در گروه‌های Community پس از ورود به گروهی که در آن مسئول هستند باید به دنبال نماد “polls” بگردند. هرچند که در حال حاضر ممکن است این مورد فقط در گروه‌های بزرگ قابل اجرا باشد. و با انتخاب این گزینه به‌راحتی می‌توانند نظرات خود را در گروهی به اشتراک بگذارند که مدیر، ساخته و پرسشی طرح کرده است.
و اما مدیرگروه برای گرفتن نظرسنجی در گروهش باید دقت کند که عملکرد این ویژگی مانند عملکرد آن در گروه‌ها است و کافی است که او این مراحل را طی کند:

  1. روی نماد پیوست ضربه بزند.
  2. گزینۀ«Polls» را انتخاب کند تا یک نظرسنجی جدید آغاز شود.
  3. پرسش خود را در کادر متنی Question تایپ کند.
  4. اعضای گروه پاسخ‌دادن به پرسش را آغاز می‌کنند.
  5. می‌توان امکان انتخاب چند گزینه توسط یک نفر را با فعال‌سازی گزینه «Allow multiple answers» فراهم کرد.

عدم نمایش رأی‌دهندگان در نظرسنجی‌های واتس‌اپ

مدیران انجمن با مطرح‌کردن پرسش و مشارکت اعضا در تصمیم‌گیری، آنها را درگیر می‌کنند. اما شاید بسیاری از اعضای گروه به‌خاطر این‌که نظرات آن‌ها دیده می‌شود و باقی اعضاء نامشان را می‌خوانند در نظرسنجی شرکت نمی‌کنند به همین‌خاطر یکی از قابلیت‌های ویژگی جدید، حفظ حریم‌خصوصی است آن هم با مخفی کردن شماره تلفن همراه یعنی کاربر به‌راحتی می‌تواند در نظرسنجی شرکت کند و «شماره تلفن» و «رأی وی»، فقط برای مدیر به‌نمایش در می‌آید. و یا این‌که رأی کاربر در گروه و برای سایر اعضاء به نمایش درمی‌آید اما شمارۀ تلفن و نام شخص، پنهان می‌شود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *