، ، ،

چگونه پیام‌های حذف شده در گوشی را بازیابی کنیم

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
بازیابی پیام‌های پاک‌شده گوشی
بازیابی پیام‌های پاک‌شده گوشی

فهرست مطالب

ممکن است به‌طور تصادفی پیام‌های خود را در گوشی‌های اندرویدی به‌دلیل حذف اشتباه یا خرابی گوشی از دست بدهید. پیام‌های حذف شده چه یک اعلان برنامه یا چت‌های ساده باشد، باز هم قابل بازیابی هستند.

معمولاً ۳ نوع پیام در Android وجود دارد: پیام‌های SMS سنتی، چت‌های RCS (که توسط Google یا سازنده دستگاه شما آورده شده است) و پیام‌های برنامه چت (در اسنپ چت، واتس‌اپ، تلگرام و غیره). با توجه به نوع پیام‌هایی که از دست می‌دهید، می‌توانید راه‌حل مربوطه را برای بازیابی آن‌ها در این مقاله دریافت کنید. به پایین اسکرول کنید تا پیام‌های از دست رفته خود را برگردانید!

آیا می توانیم پیام‌های حذف شده را در اندروید بازیابی کنیم؟

اگرچه هیچ سطل بازیافتی در گوشی اندرویدی وجود ندارد و هیچ دکمه لغو حذف برای حذف پیام‌ها وجود ندارد، اما پیام‌ها پس از حذف از اندروید قابل بازیابی هستند.

به لطف گوگل، جدیدترین سیستم اندروید اکنون دارای یک سطل بازیافت در گوشی‌های اندرویدی برای بازیابی پیام‌های حذف شده است. بسته به گوشی شما، ممکن است «سطل زباله» یا «اخیراً حذف شده» نام داشته باشد.

توجه داشته باشید که رابط کاربری سفارشی‌شده برخی از سازندگان یا برخی از حالت‌های قدیمی‌تر اندروید ممکن است شامل سطل زباله برای پیام‌ها نباشد.

پیام‌های حذف شده در اندروید کجا ذخیره می‌شوند؟

پیام های حذف شده در اندروید

پس از حذف یک پیام، بلافاصله ناپدید نمی‌شود، بلکه پنهان می‌شود و به‌عنوان ۰ استفاده از فضای ذخیره‌سازی علامت‌گذاری می‌شود. هیچ راهی برای پیدا کردن مکان ذخیره پیام‌های حذف شده در Android وجود ندارد. اما تا زمانی که رونویسی نشوند باقی می‌مانند.

توجه داشته باشید که اگر حافظه موجود در گوشی شما کم باشد یا پیام برای مدت طولانی حذف شده باشد، احتمال بازگردانی پیام‌ها بیشتر است. هنگامی که به‌طور تصادفی پیام‌ها را پاک می‌کنید، بهتر است فوراً استفاده از گوشی خود را متوقف کرده، اینترنت راقطع کرده تا از ایجاد داده‌ها و فایل‌های جدید جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: استراتژی اپل و نتیجه معکوس آن روی کاربران اندرویدی

چگونه پیام‌های حذف شده را در اندروید پیدا یا بررسی کنیم؟

این به تنظیمات سیستم گوشی شما و مدت زمان پیش‌فرض نگهداری پیام‌های حذف شده بستگی دارد. اگر برنامه پیامک شما دارای پوشه «اخیراً حذف‌شده» باشد، می‌توانید پیام‌ها را ظرف 30 روز پس از حذف پیدا کرده و بازیابی کنید. به‌سادگی به برنامه پیام‌ها بروید، به پوشه “Recently Deleted” دسترسی پیدا کنید و پیام‌های حذف شده را به‌صورت رایگان بازیابی کنید.

چگونه از پیام‌های گم شده در آینده جلوگیری کنیم

در صورت نیاز به بازیابی پیام های حذف شده، گزینه‌های واقعاً خوبی در اختیار شما نیست. در اینجا بهترین گزینه‎های شما برای جلوگیری از این فاجعه در آینده وجود دارد:

ممکن است وقتی پیام‌های مهم را دریافت می‌کنید سعی کنید به این عادت که از صفحه نمایش عکس بگیرید. این تصاویر که در گالری گوشی شما ذخیره می‌شوند، بیمه‌ای در برابر حذف‌های تصادفی پیام‌های شما است.

گزینه پشتیبان‌گیری دستگاه Google Drive را روشن کنید. دستورالعمل‌های بالا را در مورد نحوه بازیابی پیام‌های پاک‌شده از پشتیبان Google دنبال کنید و اگر نسخه پشتیبان را در لیست نمی‌بینید، روی «تنظیمات پشتیبان‌گیری» ضربه بزنید و Google را پیکربندی کنید تا شروع به ایجاد نسخه‌های پشتیبان معمولی از گوشی شما کند.

اگر زندگی شما برای مقاصد ارتباطی، بانکی، تجاری یا حقوقی با گوشی همراه شما اجرا می‌شود. جستجوی پیام‌های حذف شده می‌تواند وحشت ایجاد کند و باعث اختلال شود.

تصور کنید که یکی از دوستانتان اطلاعات حساب بانکی مهمی را روی گوشی همراه‌تان برای شما ارسال کرده است. اکنون که به آن جزئیات نیاز دارید، دیوانه‌وار آن پیام را جستجو می‌کنید و متوجه می‌شوید که ممکن است به اشتباه آن را حذف کرده باشید. یا فرض کنید که شما یک سازمان تجاری هستید و بیشتر اطلاعات مهم را از طریق پیام‌ها به اشتراک می‌گذارید. اگر آن متون حذف شوند چه؟

دلایل مختلفی می‌تواند برای افراد برای حفظ پیام‌ها وجود داشته باشد. پیام‌ها می‌توانند برای آن‌ها برای پیام‌های تجاری، اهداف قانونی مهم باشند یا صرفاً دارای ارزش احساسی باشند. اما سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است: آیا می‌توانید پیامک‌های حذف شده را بازیابی کنید؟

چه صاحب یک گوشی اندرویدی باشید یا یک آیفون، بازیابی پیام‌ها آنقدرها هم مشکل نیست. فرقی نمی‌کند که از فناوری آگاه باشید یا نه، زیرا ما یک سری مراحل برای بازیابی پیام‌های حذف شده برای شما آورده‌ایم که به‌کارتان می‌آید، پس شروع کنید.

چگونه پیام‌های حذف شده را در اندروید بازیابی کنیم؟

داغ ترین‌ها:‌ واتس‌اپ در اندروید تغییر رنگ داد! دلیل این‌کار چه بود؟ + تصاویر

اگر پیامی را از گوشی خود حذف کنید، Android آن پیام را فوراً از گوشی شما حذف نمی‌کند. هر پیامی که حذف کنید توسط Android به‌عنوان «غیر فعال» علامت‌گذاری می‌شود، به این معنی که شما هنوز فرصتی برای بازیابی پیام‌های حذف شده دارید. این مراحل ساده را دنبال کنید:

مرحله 1: گزینه حالت هواپیما را در گوشی خود فعال کنید.

مرحله 2: دسکتاپ خود را باز کنید و به Google Drive بروید.

به این دلیل است که این تنها جایی است که می‌توانید نسخه پشتیبان از پیام‌های خود را پیدا کنید. با باز کردن Google Drive، می‌توانید آخرین باری که از پیام‌هایتان نسخه پشتیبان تهیه شده است را بررسی کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

اگر قبلاً از پیام‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید، نام دستگاه خود را در پوشه Backup مشاهده خواهید کرد. همانطور که دستگاه خود را انتخاب می‌کنید، پیام‌ها SMS را مشاهده خواهید کرد که آخرین باری که از پیام‌های شما نسخه پشتیبان تهیه شده است، را نیز نشان می‌دهد. اگر از قبل از حذف پیام ها بک‌آپ گرفته شده است.

همچنین، نمی‌توانید برای بازیابی پیام‌های حذف شده فقط به Google Drive اعتماد کنید. همچنین باید تنظیمات کارخانه را تنظیم کنید.

مرحله 3: تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید

در تنظیمات گوشی خود، گزینه بازنشانی را انتخاب کنید و بازنشانی کارخانه را انتخاب کنید.

مرحله 4: پشتیبان خود را بازیابی کنید

هنگامی که گوشی شما بازنشانی شد، یک سری دستورالعمل به شما ارائه می‌شود که به شما کمک می‌کند بک‌آپ Google خود را بازیابی کنید.

چگونه پیام‌های پاک شده را از طریق یک نرم افزار بازیابی کنیم؟

اگر به‌دنبال بازیابی پیام ها  هستید، استفاده از نرم افزار بازیابی یک حرکت بسیار فنی است. برخی از نرم افزارها نیاز به دسترسی روت (Root) به دستگاه شما دارند که به نرم افزار اجازه می‌دهد به همه چیز در گوشی شما دسترسی داشته باشد. بنابراین، در انتخاب نرم افزار بازیابی دقت کنید و اگر پیامی دارید که برای شما حیاتی است از آن استفاده کنید. این مراحل را دنبال کنید:

مرحله 1: حالت هواپیما را در گوشی خود فعال کنید

مرحله 2: نرم افزار بازیابی را روی دسکتاپ خود دانلود کنید.

Dr. Fone و Android Data Recovery برخی از موارد قابل اعتماد هستند.

مرحله 3: USB Debugging را فعال کنید.

این یک ارتباط بین دستگاه گوشی همراه و دسکتاپ شما برقرار می‌کند. اکنون:

مرحله 4: روی ویژگی Build Number چند بار به‌‌طور مداوم ضربه بزنید 

این کار را تا زمانی که حالت توسعه‌دهنده روشن شود، انجام دهید. حالا به تنظیمات برگردید، روی Developer Options  کلیک کنید و USB Debugging را فعال کنید.

مرحله 5: نرم افزار بازیابی را اجرا و دستورالعمل‌های روی صفحه خود را دنبال کنید

گوشی خود را وصل کنید و مراحل خواسته شده را برای بازیابی متون حذف شده خود دنبال کنید. اگر با اجرای نرم افزار بازیابی آشنا نیستید، می‌توانید با یک شرکت محلی نیز تماس بگیرید تا به شما در بازیابی پیام‌های حذف شده کمک کند.

چگونه پیام‌های حذف شده را در اندروید از طریق اپراتور گوشی خود بازیابی کنیم؟

اپراتور گوشی شما وسیله دیگری است که از طریق آن می‌توانید پیام‌های حذف شده را بازیابی کنید. با این حال، این مرحله افراطی تنها در صورتی توصیه می‌شود که آن متن حذف شده به‌عنوان مدرک در دادگاه استفاده شود. اپراتور گوشی شما متون حذف شده را برای مدتی بازیابی می‌کند، به این معنی که فرصتی برای بازیابی پیام‌های حذف شده وجود دارد. با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که آنچه را که نیاز دارید دریافت کنید، زیرا بستگی به زمان حذف متن نیز دارد.

چگونه پیام‌های حذف شده را در آیفون بازیابی کنیم؟

بازیابی پیام های پاک شده در آیفون

بازیابی پیام‌های پاک شده در آیفون بدون استفاده از کامپیوتر

اگر می‌خواهید پیام‌های حذف شده در آیفون خود را بازیابی کنید، باید به پشتیبان iCloud خود اعتماد کنید. لحظه‌ای که متوجه شدید چیزی مهم را حذف کرده‌اید، دیگر پیامک ارسال نکنید. اگر پیامی را حذف کنید، فضایی که آن را در بر می‌گیرد به‌عنوان تخصیص نیافته علامت‌گذاری می‌شود. تا زمانی که یک پیام جدید آن فضای تخصیص نیافته را اشغال کند، داده‌های حذف شده وجود خواهند داشت. پس از ارسال پیامک خودداری کنید.

در مرحله دوم، مطمئن شوید که iCloud در آیفون شما موجود است. این مراحل را دنبال کنید:

اگر پشتیبان‌گیری فعال باشد، می‌توانید ببینید آخرین بار چه زمانی پشتیبان‌گیری شده است. اکنون، تنها کاری که باید انجام دهید این است که گوشی خود را به آن نسخه پشتیبان بازگردانید. در اینجا به این صورت است:

بازیابی پیام های پاک شده در آیفون بدون استفاده از کامپیوتر

پس از اتمام فرآیند بازیابی گوشی، به قسمت پشتیبان iCloud بروید و بر روی Restore کلیک کنید. اینجاست که دیگر کار تمام است!

بازیابی پیام‌های حذف شده در آیفون با استفاده از مک

اگر نمی‌دانید چگونه پیام‌های حذف شده را در آیفون خود بازیابی کنید، می‌توانید از Finder در مک خود نیز برای همین کار استفاده کنید، زیرا ممکن است یک نسخه پشتیبان از پیام‌های حذف شده شما در آن وجود داشته باشد.

مرحله 1: MAC خود را به آیفون خود وصل کنید

مرحله ۲:  Finder را باز کرده و آیفون خود را انتخاب کنید

مرحله 3:  Backup را انتخاب کرده و Restore را انتخاب کنید

هنگامی که آیفون شما با رایانه شما همگام‌سازی می‌شود، این فرصت را خواهید داشت که متن مورد علاقه خود را در نسخه پشتیبان خود جستجو کنید.

نحوه بازیابی پیام‌های حذف شده در آیفون با استفاده از اپراتور

درست مانند یک دستگاه اندرویدی، استفاده از حامل برای بازیابی پیام‌های حذف شده در آیفون یک مرحله فوق‌العاده است. مگر اینکه بخواهید پیام‌ها را به‌عنوان مدرک در دادگاه نشان دهید، پس رفتن به‌دنبال اپراتور ارزش تلاش را ندارد.

بازیابی پیام‌های پاک شده گوشی سامسونگ

اگر نیاز به بازیابی متون حذف شده در گوشی سامسونگ گلکسی دارید، به احتمال زیاد آن‌ها را به طور تصادفی حذف کرده اید. شاید فکر می‌کردید که یک زنجیره پیام هرزنامه است، اما معلوم شد که پیام قانونی و بسیار مهم است. ممکن است با یکی از دوستانتان اختلاف داشته باشید یا از شریک زندگی‌تان جدا شوید و پیام‌های او را با عصبانیت پاک کرده باشید، اما شرایطی شد که به آن پیام‌های حذف شده نیاز داشتید.

به هر دلیلی، دستگاه‌های گلکسی سامسونگ یکی از بهترین گوشی‌های موجود هستند، زیرا برای بازیابی پیام‌ها حذف‌شده از سطل زباله به شما ارائه می‌دهند. حتی بهتر از آن، انجام آن فوق‌العاده آسان است، اگرچه اگر ندانید کجا را نگاه کنید ممکن است آن را از دست بدهید.

نکته‌ای که باید از آن آگاه باشید این است که گوشی گلکسی شما فقط به مدت ۳۰ روز پیام‌های حذف شده را در سطل زباله ذخیره می‌کند و در این مرحله برای همیشه از بین می‌روند. بنابراین، اگر از همان ابتدا پیام‌ها را حذف کرده‌اید، برای همیشه از بین می‌روند.

اگر نه، در اینجا نحوه بازیابی متون حذف شده در گوشی سامسونگ گلکسی آورده شده است.

  1. برنامه پیام‌ها را باز کنید و روی نماد سه نقطه ضربه بزنید.
  2. گزینه سطل زباله را انتخاب کنید.
  3. روی یک زنجیره پیام یا چند زنجیره پیام ضربه بزنید و نگه دارید.
  4. پیام‌هایی که ذخیره می‌شوند اکنون یک علامت آبی در کنار آنها خواهند داشت. روی Restore all در پایین صفحه ضربه بزنید تا هر پیامی با علامت تیک آبی بازیابی شود.
  5. به صندوق ورودی پیام‌ها برگردید و اکنون خواهید دید که پیام‌های شما برگشته‌اند.

بازیابی پیام‌های پاک شده گوشی شیائومی

شیائومی طیف گسترده‌ای از گوشی‌های همراه اندرویدی را با قیمت‌های مقرون به‌صرفه و ویژگی‌های عالی ارائه کرده است. این شرکت یک گوشی شگفت‌انگیز برای عملکرد چند کاره و سرعت بالا را برای کاربران خود در نظر می‌گیرد. این گوشی‌ها همچنین به‌خاطر حافظه زیاد گوشی خود که به کاربران اجازه می‌دهد حداکثر مخاطبین و پیامک‌ها را به‌طور همزمان ذخیره کنند، مورد توجه قرار می‌گیرند.

شیائومی بهترین انتخاب برای کسانی است که به‌دنبال یک گوشی اندرویدی پیشرفته اما با قیمت بسیار ارزان‌تر هستند. با این حال، اگر برخی از داده‌های مهم گوشی‌های شیائومی یا ردمی خود، مانند مخاطبین و پیام‌ها را از دست داده باشید، چه باید بکنید؟ از دست دادن اطلاعات مهم گوشی دقیقاً به این شکل پایان دنیاست.

اما اکنون، بازیابی همه این داده‌ها تنها با چند مرحله در عرض چند دقیقه امکان‌پذیر است. Coolmuster Lab.Fone برای Android به‌ویژه برای اهدافی طراحی شده است که برخی یا همه داده‌های خود را از گوشی Android خود پاک می‌کنید. با استفاده از آن می‌توانید مخاطبین از دست رفته، حذف شده و حتی فرمت شده و همچنین پیام های گوشی شیائومی خود را بازیابی کنید. تمام اطلاعات مربوط به مخاطبین و پیامک‌ها از جمله شماره گوشی، عنوان شغل، نام شرکت، آدرس ایمیل و غیره قابل بازیابی است. این برنامه نیازی به داشتن نسخه پشتیبان بر روی گوشی خود ندارد، اما از یک برنامه بازیابی برای بازگرداندن همه اطلاعات شما استفاده می‌کند.

این برنامه برای اکثر دستگاه‌های اندرویدی مانند سامسونگ، اچ تی سی، سونی، موتورولا، ال جی، هوآوی، میکرومکس، شیائومی و غیره کار می‌کند. و نه تنها مخاطبین و پیام‌ها، بازیابی فایل‌های رسانه‌ای اندروید نیز پشتیبانی می‌شود. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از گوشی Android در رایانه نسخه پشتیبان تهیه کنید تا بتوانید پس از مشکل از دست دادن داده‌ها، گوشی خود را به‌راحتی بازیابی کنید.

مرحله 1. نرم افزار بازیابی اطلاعات شیائومی را راه اندازی کنید

اولین کاری که می‌توانید تمام مخاطبین و پیامک‌ها را از گوشی شیائومی خود بازیابی کنید، دانلود و نصب Lab.Fone برای اندروید بر روی رایانه شخصی است. این برنامه همچنین نسخه جداگانه ای برای کاربران مک دارد. مطمئن شوید که مشکلی بابت اتصال USB در گوشی شما وجود ندارد. سپس آن را از طریق کابل USB یا WiFi به همان رایانه شخصی یا Mac متصل کنید.

مرحله 2. شیائومی را برای یافتن مخاطبین و یا پیام‌های گم شده اسکن کنید

پس از اینکه گوشی شیائومی خود را به رایانه وصل کردید، برنامه آن را می‌شناسد و منویی را در سمت چپ رابط کاربری نمایش می‌دهد که گزینه‌هایی را که می‌خواهید از گوشی خود بازیابی کنید، فهرست می‌کند. کافی است دسته‌های «مخاطبین» و «پیام‌ها» را انتخاب کنید و روی دکمه «بعدی» کلیک کنید تا برنامه تمام مخاطبین و پیام‌های حذف شده را از گوشی شیائومی شما اسکن کند.

مرحله 3. بازیابی مخاطبین و پیامک‌های شیائومی را شروع کنید

مخاطبین و پیام‌های گم شده و حذف شده قرمز رنگ می‌شوند. فقط مواردی را که می‌خواهید برگردانید علامت بزنید و روی دکمه «بازیابی» کلیک کنید تا فرآیند شروع شود. سپس می‌توانید بنشینید و منتظر بمانید تا برنامه کار خود را برای بازیابی اطلاعات انجام دهد.

نتیجه

قبل از اینکه یکی از روش‌های ذکر شده را برای بازیابی متون حذف شده دنبال کنید، به این فکر کنید که آیا راه دیگری برای بازیابی آنها وجود دارد یا خیر.

اگر تصادفاً پیام تأیید قرار را حذف کردید، تقویم یا ایمیل خود را بررسی کنید. فقط در صورتی چنین اقداماتی را انجام دهید که بازیابی آن پیام‌ها برای شما از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

در حالی که احتمال کمی وجود دارد که آن پیام‌ها را پس خواهید گرفت، تلاش کردن ضرری ندارد. با توجه به روش‌های فوق مطعنا به نتیجه خواهید رسید.

اگر شما هم دچار چنین مشکلی شدید و غیر از روش‌های ذکر شده توانستید پیام‌های خود را بازیابی کنید، لطفا روش خود را با دیگر کاربران ما به اشتراک بگذارید. برای کمک به بالا بردن کیفیت محتوای خود منتظر پیشنهادات شما هستیم.

سوالات متداول

چگونه می‌توانیم پیام‌های قدیمی را از گوشی دیگری بازیابی کنیم؟

با تنظیم گوشی به عنوان یک دستگاه جدید، می‌توانید پیام‌های قدیمی را از گوشی دیگری بازیابی کنید. هنگام راه‌اندازی گوشی، آن را با حساب Google یا iCloud گوشی قدیمی تنظیم کنید. پیامک‌های قدیمی شما از گوشی دیگر بازیابی می‌شود.

آیا می‌توانیم پیام‌های حذف شده را که پشتیبان تهیه نشده‌اند، بازیابی کنیم؟

شانس بازیابی پیام‌های که پشتیبان‌گیری نشده‌اند بسیار اندک است. به‌عنوان مثال، برنامه‌های شخص ثالث مانند DroidKit یک اسکن عمیق از دستگاه شما برای دریافت پیام‌های حذف شده انجام می‌دهند.

آیا شرکت‌های گوشی می‌توانند پیام‌های حذف شده را بازیابی کنند؟

بله، بسته به قانون کشوری که شرکت گوشی شما در آن فعالیت می‌کند، می‌توانند پیامک‌های حذف شده را بازیابی کنند. مقامات دولتی می‌توانند بر اساس درخواست دادگاه به برخی از این پیامک‌های حذف شده بازیابی شده دسترسی داشته باشند. از این رو، اغلب به افرادی که فقط آن را درخواست می‌کنند، تحویل داده نمی‌شود.

چگونه می‌توانیم پیام‌های حذف شده را در گوشی دیگران ببینیم؟

اس‌ام اس‌های پاک شده را می‌توانید از طریق گوشی دیگران مشاهده کنید. به‌عنوان مثال، می‌توانید با شرکت مخابرات تماس بگیرید یا برای گرفتن ریز پیامک‌ها اقدام کنید، از ابزار بازیابی برای پیدا کردن متن‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید نسخه پشتیبان شخصی را که با او چت کرده‌اید را در گوشی خود بازیابی کنید، یا از یک برنامه ردیابی مانند برنامه AirDroid Parental Control استفاده کنید.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *