به‌روزرسانی امنیتی «فوری» برای کاربران آیفون

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
به روز رسانی سریع امنیتی آیفون

اپل نسخه بتای iOS 16.6 را برای توسعه‌دهندگان عرضه کرده است. اکنون این ممکن است به اکثریت قریب به اتفاق کاربران مربوط نباشد، اما یک به‌روزرسانی حیاتی وجود دارد که توسط اپل برای کاربران آیفون نیز عرضه شده است. این به روز رسانی بخشی از سیستم پاسخ امنیتی سریع اپل است و برای iOS 16.5.1 در نظر گرفته شده است.
با توجه به یادداشت‌های منتشر شده، به‌روز رسانی یک نقص امنیتی را که ممکن است توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد، برطرف می‌کند. اپل در تشریح تأثیر آن خاطرنشان کرد: «پردازش محتوای وب ممکن است منجر به اجرای کد دلخواه شود. اپل از گزارشی آگاه است مبنی بر اینکه این موضوع ممکن است به طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد.

به طور کلی، به کاربران توصیه می‌‎شود که آیفون‌های خود را به آخرین نسخه سیستم عامل به‌روز نگه دارند. با این حال، وقتی نوبت به آپدیت واکنش سریع امنیتی می‌رسد، کاربران باید فوراً دستگاه‌های خود را به‌روزرسانی کنند زیرا هکرها و نفوذگران ممکن است به داده‌های شخصی آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

پاسخ امنیتی سریع چیست؟

با توجه به صفحه پشتیبانی اپل، پاسخ سریع امنیتی (RSR) مکانیزمی برای اعمال اصلاحات امنیتی بیشتر به کاربران با عدم نیاز به به روز رسانی کامل نرم افزار است. این پاسخ‌ها در هر به‌روزرسانی جزئی بعدی (نه ارتقاء) گنجانده می‌شوند و در Mac، محتوای اعمال‌شده در حجم Preboot ظاهر می‌شود (از طریق پیوندهای نمادین در /System/Cryptexes/).
پاسخ‌های امنیتی سریع که شامل سیستم عامل می‌شود، نیازمند راه‌اندازی مجدد دستگاه است. این به‌روزرسانی‌ها برای iPad، iPhone و Mac در دسترس هستند. به عنوان مثال، در macOS، محتوای سیستم عامل اعمال شده ممکن است تنها با راه اندازی مجدد آن فرآیندها در دسترس سافاری و فرآیندهای مرتبط با آن قرار گیرد، اگرچه برای در دسترس قرار دادن این محتوا به طور گسترده برای کل سیستم عامل، نیاز به راه اندازی مجدد آن است.

«پاسخ‌های امنیتی سریع همچنین به تأخیر به‌روزرسانی نرم‌افزار مدیریت‌شده پایبند نیستند. با این حال، از آنجا که آن‌ها فقط برای آخرین نسخه سیستم‌عامل جزئی اعمال می‌شوند، اگر آن به‌روز رسانی سیستم عامل جزئی به تعویق بیافتد، پاسخ نیز عملاً به تأخیر می‌افتد. در صورت لزوم، کاربر می‌تواند پاسخ‌ها را نیز حذف کند،» اپل در صفحه پشتیبانی خود به این موضوع اشاره کرده است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری