قیمت اطلاعات پروفایل سوشال مدیای شما در دارک وب چقدر است؟

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
اطلاعات شما در دارک وب چقدر می ارزد

پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی برخی از رایج‌ترین حساب‌های فروش در دارک وب هستند، اما ارزش داده‌های شما واقعاً چقدر است؟

هکرهایی که اطلاعات را از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی می‌دزدند، اغلب آنها را به مجرمان دیگر در دارک وب می‌فروشند. بنابراین، حساب رسانه اجتماعی شما برای یک هکر چقدر ارزش دارد؟

اکانت هک شده در شبکه‌های اجتماعی چقدر می‌ارزد؟

اکانت هک شده در شبکه‌های اجتماعی چقدر می‌ارزد


این قیمت‌ها نشان می‌دهد که کدام پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی برای هکرها با ارزش‌ترین هستند و آنها را به وسوسه انگیزترین اهداف تبدیل می‌کند. مقدار، تا حد زیادی به اطلاعاتی که هر نوع حساب شامل می‌شود بستگی دارد.

در حالی که لینکدین ممکن است به اندازه سایر پلتفرم‌ها کاربر نداشته باشد، حساب‌های آن بسیار با ارزش‌تر هستند!! زیرا پروفایل‌ها حاوی اطلاعات حرفه‌ای مانند عناوین، سابقه شغلی، همکاران و مسئولیت‌ها هستند. این عوامل می‌توانند به کمپین‌های فیشینگ مؤثر کمک کنند و کاربران نیز ممکن است برای بازگرداندن داده‌های خود هزینه بیشتری بپردازند.

Reddit کمترین ارزش را دارد زیرا این حساب‌ها آنقدر تاثیرگذار نیستند. آنها اغلب ناشناس هستند و به ندرت به سایت‌های دیگر یا ارتباطات دنیای واقعی پیوند می‌زنند، بنابراین مجرمان نمی‌توانند سود زیادی از آنها ببرند. رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و اینستاگرام، که در آن افراد بیشتر با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند و اطلاعات شخصی را منتشر می‌کنند، قیمت بالاتری را به خود اختصاص می‌دهند.

مطالب مرتبط: بررسی 9 «حمله مهندسی اجتماعی» و راه‌های مقابله با آن‌ها

چگونه اطلاعات پروفایل رسانه‌های اجتماعی خود را از دارک وب محفوظ نگه دارید

اگر این قیمت‌ها پایین به‌نظر می‌رسند، به این دلیل است که عرضه زیادی برای پاسخگویی به تقاضای مجرمان وجود دارد. هک رسانه‌های اجتماعی به طرز وحشتناکی رایج است. اگر نمی‌خواهید داده‌هایتان در وب تاریک قرار بگیرند، می‌توانید این کار را انجام دهید.

چگونه اطلاعات پروفایل رسانه‌های اجتماعی خود را از دارک وب محفوظ نگه دارید

پست‌های خود را محدود کنید

بر اساس گزارش مرکز منابع سرقت هویت، یک نقض اطلاعات رسانه‌های اجتماعی می‌تواند ده ها میلیون کاربر را تحت تأثیر قرار دهد. این رویدادها اغلب خارج از کنترل شما هستند، اما می‌توانید در صورت وقوع این اتفاق، نشت‌های احتمالی را به حداقل برسانید.

قبل از ارسال اطلاعات شخصی در رسانه‌های اجتماعی دو بار فکر کنید – حتی اگر فکر می‌کنید پروفایل شما نسبتاً خصوصی است. به یاد داشته باشید، هرچه اطلاعات حساب شما بیشتر باشد، برای هکرها ارزش بیشتری دارد. اگر حساب‌های شما چیز زیادی درباره دنیای واقعی شما فاش نمی‌کند، مجرمان سایبری نمی‌توانند پس از هک کردن آن‌ها آسیب زیادی وارد کنند.

مدیریت رمز عبور صحیح را اجرا کنید

در مرحله بعد، مطمئن شوید که از رمزهای عبور قوی استفاده می‌کنید. موارد طولانی‌تر و پیچیده‌تر در برابر حملات stuffing attacks (پر کردن اعتبار) قوی‌تر هستند. از رمزهای عبور در چندین حساب نیز استفاده مجدد نکنید. استفاده مجدد از اعتبارنامه برای مجرمان سایبری آسان‌تر است، به‌خصوص اگر یکی از نمایه های شما قبلاً در دارک وب باشد.

بسیاری از پلتفرم‌های اجتماعی از احراز هویت دو مرحله‌ای پشتیبانی می‌کنند و بهترین کار این است که در صورت موجود بودن این ویژگی را فعال کنید. به‌همان سادگی که به‌نظر می‌رسد، این مرحله به این معنی است که رمز عبور فاش شده به هکر اجازه دسترسی به حساب شما را نمی‌دهد.

یک طرح مقابله داشته باشید

از آنجایی که این حملات بسیار رایج هستند، باید برای بدترین حالت آماده شوید. مراقب علائم هک شدن حساب خود باشید و در صورت مشاهده هر چیزی آماده مقابله باشید.
بسیاری از برنامه های آنتی ویروس خدمات نظارت بر دارک وب را ارائه می‌دهند که در صورت مشاهده اطلاعات شما در وب تاریک به‌شما هشدار می‌دهند. اگر یکی از این هشدارها را دریافت کردید، گذرواژه‌های خود را تغییر دهید و مراقب فعالیت‌های مشکوک در صورت‌حساب اعتباری و بانکی خود باشید. با بانک خود تماس بگیرید و اگر اتفاقی افتاد، حساب یا اعتبار خود را مسدود کنید.

در رسانه‌های اجتماعی ایمن بمانید

بازار دارک وب هک رسانه‌های اجتماعی را برای مجرمان سایبری سودآورتر می‌کند. در نتیجه، این حملات رایج‌تر می‌شوند، بنابراین ایمن ماندن مهم است. این مراحل را دنبال کنید و مراقب حفظ امنیت اطلاعات خود باشید.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری