اینها ترندهایی است که کارکنان فناوری برای سال 2024 باید بدانند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ترندهای فناوری 2024 برای مهندسان سطح بالا

جاستیس ارولین، مدیر ارشد فناوری BairesDev، ایده‌ها و پیش‌بینی‌های خود را در مورد پیشرفت‌هایی که چشم‌انداز فناوری را در سال آینده تعریف می‌کند، به اشتراک گذاشته است.

به جرات می‌توان گفت 2023 بهترین سال برای فناوری (یا ساده‌ترین سال برای متخصصان فناوری) نبوده است.

از اخراج دسته جمعی برخی از بزرگ‌ترین نام‌های معروف از جمله متا و گوگل گرفته تا سقوط بانک سیلیکون‌ولی تا درام اخیر پیرامون اخراج و بازگرداندن سم آلتمن به‌عنوان مدیرعامل در OpenAI ؛ بی‌ثباتی در صنعتی نفوذ کرده است که در مقطعی غیرقابل نابودی به‌نظر می‌رسید.

رقابت برای مشاغل فناوری نیز زیاد است زیرا نرخ استخدام در سال 2023 نسبت به سال 2022 به 40 درصد کاهش یافته است. استخدام در سال 2023 در مقایسه با 62 درصد در سال 2022، 31 درصد بود.

بنابراین، کارگران فناوری چه کاری می‌توانند انجام دهند تا نه تنها اطمینان حاصل کنند که از خط آتش دور می‌مانند، بلکه آینده شغلی خود را تا سال 2024 و بعد از آن حفظ کنند؟

جلوتر حرکت کردن از روندهای صنعت یک راه عالی است و با در نظر گرفتن این موضوع، Justice Erolin، مدیر ارشد فناوری BairesDev، بینش‌ها و پیش‌بینی‌های خود را در مورد تحولاتی که چشم انداز فناوری را در سال آینده تعریف می‌کند، به اشتراک گذاشته است. در اینجا نقل قولی می‌کنیم به چهار مورد مهمی که او در مصاحبه‌اش با tech.eu اشاره کرده است می‌پردازیم.

L&D کلیدی است

از آنجایی که فناوری همیشه در حال پیشرفت است، گواهینامه‌های کوتاه مدت می‌توانند ارزش خود را از دست بدهند یا به سرعت قدیمی شوند، بنابراین مهم است که از طریق تجربیات عملی و عملی مانند کارآموزی و کسب تجربه، در یادگیری و توسعه مستمر شرکت کنیم.

Data-driver

در سال آینده، مشتریان پروژه‌های داده‌ای را با تأکید بر زیرساخت‌های قوی و تجزیه و تحلیل، با افزایش تقاضا برای توسعه‌دهندگان مبتنی بر هوش مصنوعی و مقرون‌به‌صرفه و قابلیت‌های زیرساخت اولویت‌بندی خواهند کرد.

توضیح: درایور داده (Data-driver) شما را قادر می‎سازد تا به‌سرعت چندین (یا همه) مقادیر ویژگی را برای اشیاء آزمایشی، نقاط بازرسی و/یا آرگومان های متد که حاوی همان مقدار ثابت در یک عمل معین هستند، پارامتر کنید.

GenAI را محکم بچسبید

فراتر از متن، گفتار، ویدئوها و تصاویر، هوش مصنوعی مولد (Generative) قرار است کاربرد خود را در گزارش‌دهی و تجزیه و تحلیل تغییر دهد و نحوه ایجاد بینش را متحول کند.

ضرورت ارتقاء مهارت

مهندسان مدرن به مجموعه مهارت‌های T شکل نیاز دارند که تخصص عمیق را در یک حوزه خاص با درک وسیعی از فناوری‌های متنوع، همراه با مهارت‌های نرم ضروری برای همکاری مؤثر در محیط‌های فنی تیم محور ترکیب می‌کند.

اگر به دنبال فرصت جدید خود در زمینه فناوری هستید، هیئت شغلی اتحادیه اروپا (Tech EU Job Board) مکان مناسبی برای تمرکز بر جستجوی شما است. این شامل هزاران شغل در شرکت‌هایی است که فعالانه استخدام می‌کنند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *