، ،

زمان دقیق انتشار آپدیت UI 6.1 و تمام دستگاه‌های سامسونگ که آن‌را دریافت می‌کنند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
کدام دستگاه ها One-UI-6.1 دریافت می‌کنند

One UI 6.1 اولین بار با سری Galaxy S24 شروع شد و برخلاف به‌روزرسانی‌های قبلی .1، این یکی چندین ویژگی مهم را معرفی می‌کند. ویژگی‌های برجسته بیشتر حول هوش مصنوعی پیشرفته می‌چرخند و One UI 6.1 را متمایز می‌کند.

بدون در نظر گرفتن ویژگی‌های هوش مصنوعی، One UI 6.1 ممکن است تا حدودی محدود به‌نظر برسد. در حالی که برخی از ویژگی‌های جالب غیر هوش مصنوعی مانند پشتیبانی از وال‌پیپر از Always On Display وجود دارد، همه آن‌ها از طریق به‌روزرسانی نرم‌افزار در دستگاه‌های قدیمی‌تر در دسترس نیستند.

ویدیو: One UI 6.1 سامسونگ چیست؟

در حال حاضر، هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه کدام ویژگی به دستگاه‌های واجد شرایط One UI 6.1 پشتیبان‌گیری می‌شود، وجود ندارد، به‌جز پرچم‌داران 2023 سامسونگ (سری Galaxy S23، Galaxy S23 FE، Z Fold 5، Z Flip 5 و Galaxy Tab S9).

با توجه به تاریخ انتشار به‌روزرسانی One UI 6.1 در تلفن‌ها و تبلت‌های واجد شرایط، در حال حاضر مشخص نشده است.

تاریخ عرضه ONE UI 6.1

تاریخ عرضه ONE UI 6.1

از 24 فوریه، سامسونگ فقط جزئیات مربوط به پرچمداران 2023 خود را به‌اشتراک گذاشته است و اعلام کرده است که آنها دریافت به‌روز رسانی One UI 6.1 را در ماه مارس آغاز خواهند کرد.

با توجه به کندی تاریخی سامسونگ برای به‌روزرسانی نرم‌افزاری اولیه گلکسی S24، می‌توان فرض کرد که عرضه این پرچم‌داران می‌تواند تا آوریل یا حتی مِی (فروردین-اردیبهشت) در بازارهای خاص ادامه یابد.

زمان ورود One UI 6.1 در دستگاه‌های دیگر نامشخص است. با توجه به سرعت معمول سامسونگ در انتشار به‌روزرسانی‌های One UI، به‌ویژه موارد کوچک‌تر که با نسخه جدید اندروید همراه نیستند، پیش‌بینی چالش‌برانگیز است.

تنها فرض مطمئن منطقی این است که به‌روزرسانی One UI 6.1 باید در شش ماه اول سال 2024 به همه تلفن‌ها و تبلت‌های واجد شرایط برسد. اگرچه ممکن است این پاسخ مشخصی نباشد که پیش‌بینی می‌شود، اما در حال حاضر اطلاعات موجود است.

دستگاه‌های پشتیبانی شده ONE UI 6.1

دستگاه‌های پشتیبانی شده ONE UI 6.1

از 27 فوریه 2024، لیست دستگاه‌های واجد شرایط برای به روز رسانی One UI 6.1 هنوز در حال تغییر است. با این حال، بر اساس منابع معتبری مانند SamMobile و Android Authority، در اینجا برخی از دستگاه‌هایی که انتظار می‌رود این به‌روزرسانی را دریافت کنند، آمده است:

 • Galaxy S24 series
 • Galaxy S23 series
 • Galaxy S22 series
 • Galaxy S21 series
 • Galaxy S21 FE

سری Z:

 • Galaxy Z Fold 5 و Flip 5
 • Galaxy Z Fold 4 و Flip 4
 • Galaxy Z Fold 3 و Flip 3

سری گلکسی تب:

 • سری گلکسی تب اس 9
 • سری گلکسی تب اس 8
 • Galaxy Tab S7 FE
 • سری گلکسی تب A9
 • گلکسی تب A7 Lite

سری A

 • گلکسی A54
 • گلکسی A34

توجه به این نکته مهم است که این لیست جامع نیست و ممکن است تغییر کند زیرا سامسونگ به‌طور رسمی عرضه برای دستگاه‌های خاص را اعلام می‌کند. می‌توانید با بررسی صفحه رسمی به‌روزرسانی نرم‌افزار سامسونگ برای مدل خاص دستگاه خود، به‌روز باشید.

نتیجه

One UI 6.1 با تمرکز بر ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مانند Galaxy AI و یکپارچه‌سازی Quick Share پیشرفته، تغییر قابل توجهی را برای رابط کاربری سامسونگ نشان می‌دهد. در حالی که این به‌روزرسانی پیشرفت‌های هیجان‌انگیزی را به‌همراه دارد، اگر صرفاً جنبه‌های غیر هوش مصنوعی را در نظر بگیریم، ممکن است محدود به‌نظر برسد. در دسترس بودن این ویژگی‌ها در دستگاه‌های قدیمی‌تر نیز نامشخص است.

در حال حاضر، تنها سری Galaxy S24 با One UI 6.1 راه‌اندازی شده است و جدول زمانی به‌روز رسانی برای سایر دستگاه‌ها نامشخص است. تاریخچه سامسونگ حاکی از عرضه احتمالی پرچمداران 2023 آن بین ماه مارس و مه است، در حالی که زمان ورود سایر تلفن‌ها و تبلت‌های واجد شرایط همچنان حدس و گمان است. با این حال، انتظار منطقی این است که این به‌روز رسانی در نیمه اول سال 2024 به تمام دستگاه‌های سازگار برسد.

در حالی که برنامه دقیق عرضه هنوز در حال توسعه است، انتظار می‌رود چندین دستگاه در سراسر سری Galaxy S، Z، Tab و A One UI 6.1 دریافت کنند. بسیار مهم است که صفحه رسمی به‌روزرسانی نرم‌افزار سامسونگ را برای مدل دستگاه خاص خود بررسی کنید تا از آن مطلع بمانید.

این به‌روزرسانی نشان‌دهنده تعهد سامسونگ به یکپارچه‌سازی هوش مصنوعی است که به‌طور بالقوه آینده تجربه One UI را شکل می‌دهد. با توجه به اطلاعات بیشتر در ماه‌های آینده، منتظر به‌روز رسانی‌های بیشتر باشید.

نظرات ارزشمند شما

4 دیدگاه

4 پاسخ

  1. بله. A13 با الندروید 12 وارد بازار شد و طبیعتاً تا 14 ارتقا پیدا می‌کنه. ممنون از نظرات و مشارکت شما.

 1. چرا زدید همه گوشی های سامسونگ بع کلا ۱۰ تا گوشی بیشتر نزدید مثلا الان گوشی a12 اپدیت میشه که میگید همه گوشی ها کیلیک بیت نکنین ناموصا

  1. خوب تیتر هم داره میگه تمام دستگاه ها که دریافت می کنن نگفته همه دستگاه دریافت میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *