،

به‌روزرسانی Chrome در راه است

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:

گوگل پانزدهمین سالگرد کروم را با طراحی مجدد گرامی می‌دارد.

Google در حال ارائه برخی ارتقاء طراحی جالب به مرورگر کروم است. این تغییرات نه تنها بصری هستند، بلکه با هدف ارائه ایمنی بهتر نیز انجام می‌شوند.

15 سال از زمانی که گوگل مرورگر کروم خود را راه اندازی کرد می گذرد. در این سال‌ها، گوگل کروم به یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای وب در جهان تبدیل شده است که نزدیک به سه میلیارد کاربر آن را به عنوان مرورگر پیش فرض خود دارند. حالا گوگل پانزدهمین سالگرد تولد کروم را به‌طرز قابل توجهی جشن می‌گیرد. بر اساس گزارش‌ها، گوگل در حال بازسازی کروم با زبان Material You Design خود است.

Google در وبلاگ خود نوشت: «تم‌های جدید و رنگ‌های متمایز می‌توانند به شما کمک کنند تا در یک نگاه بین نمایه‌ها، مانند حساب‌های کاری و شخصی خود، تمایز قائل شوید. هم‌چنین به‌گونه‌ای بهتر با سیستم‌عامل‌ها ادغام شده‌ایم تا تنظیمات برگزیده Chrome شما به‌راحتی با تنظیمات سطح سیستم‌عامل، مانند حالت‌های تاریک و روشن تطبیق داده شود .بله! درست خواندید. گوگل کروم کاملاً آماده است تا تغییرات بصری در طرح خود داشته باشد.» اگرچه انتظار می‌رود این چیدمان عناصر اصلی خود را حفظ کند، اما کاربران می‌توانند نمادهای تازه‌سازی شده‌ای را ببینند که بر خوانایی به همراه تم‌ها و رنگ‌های پالت تأکید دارند. علاوه بر این، منوی کروم برای ارائه دسترسی فوری به Google Translate، Password Manager و Extensions بهینه شده است.

بهبود در فرآیند جست‌وجو

گوگل کروم هم‌چنین قابلیت مرور ایمن خود را بهبود می‌بخشد که درحال‌حاضر سایت‌ها را بررسی می‌کند تا ببیند آیا در زمان واقعی در دسته‌بندی سایت‌های بد Google فهرست شده‌اند یا خیر.

این امر، به‌عنوان یک پیشرفت بزرگ دیده می شود.

گوگل در این زمینه نوشت: «با کوتاه کردن زمان بین شناسایی و پیشگیری از تهدیدات، انتظار داریم 25 درصد بهبود محافظت در برابر بدافزارها و تهدیدات فیشینگ را شاهد باشیم. این به‌روزرسانی در هفته‌های آینده برای Chrome منتشر می‌شود.»

 پنل کناری در Google Chrome نیز به‌روزرسانی شده و کاربر تفاوت‌هایی را در آن خواهد دید. مانند ویژگی که به کاربران اجازه می‌دهد صفحه را جست‌وجو کنند تا دربارۀ منبع و اطلاعات بیشتر بیاموزند.

فروشگاه وب کروم نیز در حال تغییر طراحی است؛ و پیشنهادهایی همچون: رابط جدید، دسته‌بندی برای برنامه‌های افزودنی مبتنی بر هوش مصنوعی و ویرایش‌گرهای متناسب با اولویت‌های کاربر در دسترس قرار می‌گیرد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *