،

واتس‌اپ، دارک اسکای را پشت‌سر گذاشت

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:
رقابت WhatsApp و DarkSky

واتس‌اپ، با پشت‌سر گذاشتن دارک اسکای، محبوب‌ترین پلتفرم در امریکا شد.

تایمز، با اعلام خبر برگزاری یک رقابت چالشی بین دو اپلیکیشن واتس‌اپ و دارک اسکای نوشت: «واتس‌اپ، دارک‌‎اسکای را حذف کرد.»

رقابت چالشی بین اپلیکیشن‌‌های پرطرفدار اجتماعی، هر سال و با آغاز ماه مارس، در سراسر امریکا برگزار می‌شود.

امسال، دو پلتفرم WhatsApp و Dark Sky با پشت‌سر گذاشتن سایر رقبای خود (پیام‌رسان‌هایی همچون فیسبوک، اینستاگرام، اسنپ‌چت، TikTok و X-توییتر سابق ) به مرحلۀ نیمه نهایی رسیدند.

پیشنهاد مطالعه: واتس‌اپ به ویروس آلوده شد؛ مراقب باشید

تایمز در تشریح بیش‌تر این خبر نوشت: «حدود ۲ میلیارد کاربر جهانی، از پیام‌‎رسان واتس‌اپ استفاده می‌کنند. شبکۀ اجتماعی‌ای که در سال ۲۰۰۹ با شعار تلاش نوع‌دوستانه برای حفاظت از حریم‌خصوصی کاربران، راه‌اندازی شد. پلتفرمی مبتنی بر رمزنگاری که به‌سرعت، محبوبیت آن افزایش یافت و علاوه بر آمریکا در سراسر جهان، خواهان پیدا کرد.»

در سال ۲۰۱۴، فیسبوک، این پلتفرم را با قیمت ۱۹ میلیارد دلار تصاحب کرد. مدت زیادی طول نکشید که جان کوم (Jan Koum)، یکی از مؤسسان WhatsApp ، اعلام کرد حریم خصوصی کاربرانش را به زاکربرگ فروخته است!همین خبر کافی بود تا سناریوی ریزش ناگهانی تعداد زیادی از طرفداران واتس‌اپ از این شبکۀ اجتماعی و روی‌آوردن به پلتفرمی دیگر، رقم بخورد.

اما برایان اکتون (Brian Acton)، هم‌بنیانگذار WhatsApp، دست به کار شد و تمام تلاش خود را صرف بازگرداندن محبوبیت واتس‌اپ کرد.

پیشنهاد مطالعه: واتس‌اپ به فعال کردن چت با برنامه‌های شخص ثالث نزدیک‌تر شد

اپلیکیشن Dark Sky

از آن سوی، پلتفرم دیگر، Dark Sky، در سال 2020 از سوی اپل، خریداری شد و به یکباره، روزهای خوب و صعودی خود را تجربه کرد.

دارک اسکای، یک برنامه هواشناسی بود که از رادارهای ملی هواشناسی اقیانوسی و جوی برای پیش‌بینی آب و هوای محلی استفاده می‌کرد.

اپل در سال ۲۰۲۰ دارک اسکای را تصاحب کرد. این اپلیکیشن قابلیت پیش‌بینی‌های فرامحلی، بارش ساعت آینده و اعلان‌های آب و هوایی قابل شخصی‌سازی را دارد.

هرچند که در اواخر 2023، اپلیکیشن هواشناسی اپل، جایگزین Dark Sky شد. اما درست در آغاز سومین ماه سال میلادی جدید، استقبال‌ها از دو نرم‌افزار WhatsApp و Dark Sky به‌حدی بود که به‌ناچار این دو پلتفرم با پشت‌سر گذاشتن سایر رقبای خود، به مرحلۀ بعد راه یافتند.

فکر می‌کنید در نهایت بُرد، با کدام‌یک بود؟

طبق آمار و مستندات، شبکۀ اجتماعی واتس‌اپ موفق شد اعتبار از دست‌رفتۀ خود را بازیابد و با کسب رتبۀ نخست در سراسر ایالت آمریکا، به‌عنوان محبوب‌ترین شبکۀ اجتماعی شناخته شود که حفظ حریم‌خصوصی در آن، اولویت و همه‌چیز است.

سبقت WhatsApp  از Dark Sky

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *