،

افزایش سرعت انتشار استوری در گوشی‌های آیفون با این قابلیت جدید اینستاگرام

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ویجت جدید آیفون برای استوری کردن سریع تر در اینستاگرام

اینستاگرام یک ویجت قفل صفحه جدید اضافه می‌کند تا به ارسال سریعتر استوری‌ها در آیفون کمک کند.

اینستاگرام، پلتفرم رسانه اجتماعی، اخیراً ویژگی جدیدی را به برنامه iOS خود اضافه کرده است که کلیک کردن و ارسال استوری‌ها را سریعتر از قبل می‌کند. این برنامه اکنون با یک ویجت قفل صفحه جدید ارائه می‌شود که مستقیماً دوربین استوری را باز می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد روی یک عکس کلیک کنند یا یک ویدیو ضبط کنند و آن را به‌عنوان استوری پست کنند. گزارش شده است که اینستاگرام در حال کار بر روی چندین ویژگی جدید است. گزارش قبلی نشان می‌دهد که این شرکت در حال ارائه ویژگی Friend Map است که می‌تواند شبیه به نحوه عملکرد Snap Map باشد.

مطالب مرتبط: 7 تفاوت اصلی ریلز اینستاگرام و TikTok

ویجت جدید بدون هیاهو زیاد اضافه شد. هیچ اطلاعیه رسمی از سوی شرکت یا هیچ پستی از سوی آدام موسری، رئیس اینستاگرام وجود نداشت. در آخر هفته، بسیاری از کاربران در مورد این ویژگی به‌صورت آنلاین پست کردند. گجت 360 همچنین توانست ویجت صفحه قفل جدید و عملکرد آن را تأیید کند.

ویجت که Story Camera نام دارد، یک شبکه 1×1 را در صفحه قفل اشغال می‌کند. نماد ویجت به‌سادگی یک دایره است که نماد مثبت در آن وجود دارد. توضیح می‌گوید «دوربین استوری اینستاگرام را مستقیماً از صفحه قفل خود باز کنید» و دقیقاً به‌همین شکل عمل می‌کند. هنگامی که کاربر ویجت را اضافه می‌کند، می‌تواند به‌سادگی روی آن کلیک کند تا به‌رابط دوربین داستانی منتقل شود. در آنجا، آنها می‌توانند روی یک تصویر کلیک کنند یا بلافاصله ویدیویی بگیرند و آن را پست کنند، یا تصویری را از گالری خود اضافه کنند.

ویجت جدید اینستاگرام برای پست و استوری سریع

یکی از نقاط ضعف این ویجت این است که کاربران نمی‌توانند از برنامه دوربین اصلی آیفون استفاده کنند که می‌تواند تصاویر با کیفیت بالاتری ثبت کند. با این حال، برای کسانی که در مورد کیفیت تصویر حساسیت بالایی ندارند و می‌خواهند به‌سرعت یک استوری ارسال کنند، گزینه خوبی است. دوربین Story همچنین به کاربران این امکان را می‌دهد که از فیلترهای درون برنامه‌ای متعدد استفاده کنند. این ویژگی هفته گذشته عرضه شد و باید در روزهای آینده به همه کاربران در سراسر جهان برسد. کاربران به iOS 16 یا بالاتر نیاز دارند زیرا ویجت‌های صفحه قفل در نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم عامل وجود ندارند.

همچنین اخیراً یک مشاور ادعا کرده است که اینستاگرام در حال کار بر روی ویژگی است که به کاربران امکان می‌دهد آخرین مکان فعال دوستان خود را روی نقشه ببینند. به‌نظر می‌رسد که به‌عنوان نقشه دوست (Friend Map) شناخته می‌شود، گفته می‌شود این ویژگی نقشه جهان را باز می‌کند، جایی که دوستان کاربر می‌توانند در آن قابل مشاهده باشند (اگر اطلاعات مکان خود را به اشتراک بگذارند). کاربران همچنین می‌توانند یادداشت‌ها را اضافه کنند و یادداشت‌های باقی مانده توسط سایر کاربران را بخوانند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *