ربات گفت‌وگو در اینستاگرام؛ از مکالمه تا سرگرمی

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:
چگونه از ربات گفت‌وگو در اینستاگرام استفاده کنیم؟

لزوماً نباید با اشخاص واقعی در اینستاگرام، گفت‌وگو کرد بلکه؛ می‌توان به کمک ربات گفت‌وگو در اینستاگرام، مکالمه‌ای جذاب‌تر و سرگرم‌کننده‌تر داشت.

پس از روی کار آمدن هوش‌مصنوعی، شرکت متا، توسعه‌دهندۀ اینستاگرام، امکانی فراهم ساخت تا افراد بتوانند به کمک ربات گفت‌وگو در اینستاگرام، به چت‌های خود رنگ‌وبوی جذابیت ببخشند.

با این مقاله همراه باشید تا نحوۀ استفاده از ویژگی هیجان‌انگیز AI Chats در اینستاگرام را بیاموزید.

چند پیشنهاد ویژه برای مطالعه:

1. چگونه بدون حذف اکانت اینستاگرام، اکانت Threads خود را حذف کنیم

2. چگونه مانع «ردیابی فعالیت آنلاین» در اینستاگرام شویم؟

3. هایلایت اینستاگرام چیست؟ چگونه برای هایلایت اینستاگرام کاور بسازیم؟

4. چگونه ریپلای اینستاگرام را غیر فعال کنیم؟

ایجاد چت AI در اینستاگرام
انتخاب مخاطب برای آغاز پیام در اینستاگرام
انتخاب گزینۀ آغاز پیام به مخاطب در اینستاگرام

گزینه‌های زیادی برای مکالمه با ربات‌ هوش‌مصنوعی در اینستاگرام وجود دارد. ابتدا، نیاز و هدفتان از گفت‌وگو با ربات هوش‌مصنوعی در اینستاگرام را مشخص کنید.

اگر پرسشی مشخص دارید و می‌خواهید هوش‌مصنوعی اینستاگرام به شما پاسخ دهد می‌توانید Meta AI را امتحان کنید

و اگر به دنبال سرگرمی هستید می‌توانید از Dungeon Master برای ساخت یک داستان ماجراجویانه، یا موارد سرگرمی دیگر استفاده کنید و از پلتفرم اجتماعی اینستاگرام، لذت ببرید.

آغاز گفت‌وگو با ربات در اینستاگرام

برای شروع یک گفت‌وگو، کافی است روی نمایۀ رباتی کلیک کنید که می‌خواهید با آن صحبت کنید. حالا، پیام آغاز گفت‌وگو بلافاصله در صفحۀ شما نمایش داده می‌شود. انتخاب با شماست: به ربات گفت‌وگو پرسش دلخواه‌تان را بگویید و منتظر بمانید که پاسخ دهد؛ و یا از میان پیشنهادهای موجود در بالای کادر پیام، سوالی را انتخاب کنید. مطمئن باشید ربات گفت‌وگو، به‌سرعت پاسخ می‌دهد.

اگر روی نمایۀ «i» در سمتِ راستِ گوشۀ بالا کلیک کنید امکان گفت‌وگو با دیگران برای‌تان فراهم می‌شود.

در مورد نحوۀ ایجاد مدل‌های هوش‌مصنوعی، مطالعه کنید و حتی پروفایل اینستاگرام ربات AI که با آن سروکار دارید بیابید. اگر روی پروفایل کلیک کنید می‌توانید هوش‌مصنوعی را مانند هر کاربر دیگری در کنار خود داشته باشید.

ربات گفت‌وگو در اینستاگرام ، امکان بازخورد مکالمه را هم برایتان فراهم کرده است. در کنار مستطیل پاسخ‌های هوش‌مصنوعی، ایموجی‌هایی می‌بینید مثل علامت Like یا Dislike؛ با انتخاب آن‌ها می‌توانید با ربات گفت‌وگو در اینستاگرام تعامل کنید که آیا پاسخش مورد پسندتان بوده یا نه!

نمونۀ گفت‌وگو با یک ربات در اینستاگرام

البته یک خبر بد برای کاربران این است: “ویژگی ربات گفت‌وگو در اینستاگرام، برای کاربران iOS و اندروید، فقط در موبایل قابل دریافت است و اینستاگرام وب، از این ویژگی، پشتیبانی نمی‌کند.”


هنگام استفاده از AI Chats در اینستاگرام به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام استفاده از AI Chats در اینستاگرام به چه نکاتی توجه کنیم؟

1. مراقب اطلاعاتی باشید که ربات هوش‌مصنوعی به شما می‌دهد

دقت کنید که پاسخ‌های هوش‌مصنوعی همیشه دقیق و درست نیست؛ مثلاً ممکن است به ربات گفت‌وگو بگویید:” یک جملۀ کوتاه در مورد معلم کلاس اول بنویس” و پاسخی که دریافت می‌کنید چندان با نظر شما، همسو نباشد.

هم‌چنین باید بدانیم Meta ممکن است از پیام‌های کاربران برای کمک به آموزش هوش‌مصنوعی خود بهره ببرد؛ به همین دلیل، بهتر است هیچ اطلاعات شخصی به هوش‌مصنوعی به‌خصوص ربات گفت‌وگو در اینستاگرام ندهید.

2. اطلاعات شما، از بین نمی‌روند فقط دیگر نمایش داده نمی‌شوند

چنان‌چه یک گفت‌وگوی با ربات هوش‌مصنوعی را پاک کنید؛ و مجدداً همان گفت‌وگو را در زمانی دیگر، آغاز کنید ربات، گفت‌وگوی قبلی را تکرار نخواهد کرد؛ و پاسخ‌های جدیدی به شما ارائه می‌کند اما؛ این جمله به معنای آن نیست که شرکت متا، به اطلاعات شما دسترسی ندارد و آن‌ها از بین رفته‌اند؛ قطعاً اطلاعات شما در بانک اطلاعاتی شرکت متا، ذخیره شده است که به‌موقع می‌توان از آن بهره برد.

این ویدئو را ببینید: پیام‌هایی که می‌فرستید کجا می‌روند؟

با AI Chat در اینستاگرام گفت‌وگوی کاملی داشته باشید

اینستاگرام، واقعاً هوش‌مصنوعی را به یک تجربه سرگرم‌کننده برای کسانی تبدیل می‌کند که با این فن‌آوری آشنا نیستند یا کمی نسبت به آن محتاطند.

این که بخشی از یک داستان ماجراجویانۀ سرگرم‌کننده باشید یا در مورد ورزش بحث کنید شاید تاحدودی روشن سازد که این فن‌آوری توانایی ارائۀ چه چیزی را دارد؟

پس آن‌چه که باید به عنوان یک کاربر، مدنظر داشته باشید این است:” از ربات گفت‌وگو در اینستاگرام چه می‌خواهید؟” و حتی یک پله قبل‌تر و بالاتر از این پرسش این که “تاچه‌حد درمورد ربات گفت‌وگو در اینستاگرام، آگاهی دارید؟”

وقتی توانستید به میزان دانشتان از ربات هوش‌مصنوعی اعتماد کنید و یا هدف‌تان از مکالمه با ربات گفت‌وگو در اینستاگرام را روشن و دقیق بیان نمایید پس می‌توان گفت که شما برای استفاده از AI Chat در اینستاگرام، تقریباً آماده‌اید.

برای مطالعۀ بیشتر: پنهان کردن لیست فالوور و فالوینگ در اینستاگرام

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *