گوگل خبر بسته شدن جیمیل را رسما تکذیب کرد

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
گوگل قصد دارد جیمیل را ببند

پیشتر شایعه شد که گوگل قصد دارد جیمیل را ببند و این سرویس چندین ساله ایمیل در تابستان 2024 به کار خود پایان خواهد داد. اما اکنون این شرکت رسما شایعه را تکذیب کرد و افزود قرار نیست سرویس بسته شود.

اخیرا تصویری منتشر شد مبنی بر اینکه ایمیلی به کاربران جیمیل درباره پایان فعالیت این سرویس در اول آگوست 2024 ارسال شده است. گفته شده بعد اول آگوست پشتیبانی از ارسال، دریافت و ذخیره ایمیل‌ها متوقف خواهد شد و کاربران از چنین مواردی منع خواهد شد.

ناگفته نماند که این اطلاعات شایعه‌وار به طور گسترده‌ای به اشتراک گذاشته شدند و برخی آن را به مناقشه اخیر پیرامون ابزار تصویر هوش مصنوعی گوگل، Gemini، نسبت داده  که تصاویری از سربازان نازی با تنوع نژادی ساخته است.

گوگل در شبکه‌های اجتماعی خبر توقف فعالیت جیمیل را تکذیب کرد و بیان داشت که چنین امری صورت نخواهد گرفت و جیمیل با قدرت به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این شرکت در شبکه اجتماعی دقیقا بیان داشت:

“گوگل اینجاست که بماند.”

کارشناسان فناوری نیز به این پست‌ها پیوسته و به اطلاعات نادرست پرداختند و وضعیت را روشن نمودند. در حقیقت مشخص شده که جیمیل نسخه HTML-فقط خود را در ژانویه 2024 متوقف کرده است، عملی که با شایعه پایان فعالیت جیمیل ارتباطی ندارد. نسخه HTML به کاربران امکان دسترسی به ایمیل در مناطق با آنتن کم شبکه را می‌دهد. با این حال، سرویس استاندارد جیمیل به طور کامل فعال بوده و اطمینان داده که کاربران قادر هستند بدون هیچ گونه اختلالی به استفاده از سرویس ایمیل پرداخته و آن را به کار گیرند.

گفته شده از ژانویه 2024 جیمیل نسخه HTML سرویس را متوقف نمود و این سرویس همچنان خوب کار می‌کند و توقفی در کار نیست.  باتوجه به اینکه که جامعه فناوری برای فرونشاندن این باورهای غلط در تلاش هستند، کاربران مطمئن باشند که جیمیل همچنان به فعالیت خود ادامه داده و همراه مورد اطمینان کاربران است. در این بین، گوگل به طور رسمی ویژگی مورد انتظار Help Me Write را در نسخه پایدار مرورگر کروم با آپدیت کروم M122 عرضه کرد. این افزودنی نوآورانه به قابلیت‌های کروم در ابتدا رویداد Google I/O 2023 طی ماه مه رونمایی شده و قرار است نحوه نوشتن متن توسط کاربران را در مرورگر تغییر نماید.

شرکت گوگل همیشه سعی داشته تا خدمات خود را کامل ارائه دهد و شایعات پیرامون توقف فعالیت جیمیل نیز حرکتی از سوی گوگل نبوده است. این شرکت در حال حاضر روی هوش مصنوعی متمرکز شده تا بتواند هوش مصنوعی را به سایر سرویس‌ها انتقال داده و تجربه کاربری رو هوشمندانه‌تر سازد.

مشخص نیست هوش مصنوعی این شرکت در چه سرویس‌هایی تعبیه خواهد شد. شایان ذکر است که گوگل همیشه سعی داشته جدیدترین فناوری‌ها را به کار گیرد. سال 2024 را باید سال هوش مصنوعی دانست و شرکت‌های بسیاری روی آن متمرکز شدند و یکی از این شرکت‌ها اپل است که بزودی قصد دارد هوش مصنوعی اختصاصی خود را معرفی کند و در محصولاتش به کار گیرد.

انتظار رفته در آینده هوش مصنوعی گوگل را روی سیستم‌های مختلفی شاهد باشیم.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *