، ، ،

5 اپلیکیشن مفید اندروید که کار و زندگی شما را بهتر می‌کند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
اپلیکیشن های کاربردی اندروید برای کار از راه دور

شاید در زندگی، 100 درصد مواقع نیازی به کارآمد بودن احساس نکنید. اما در آن زمان‌هایی که سخت کار می‌کنید، به ابزارهای مناسب نیاز دارید، چه پشت میز کارتان و چه در حال حرکت.

وقتی پشت میز کار می‌نشینید یا کنار لپ‌تاپ خود هستید، ابزارهای زیادی در دسترس دارید. اما وقتی در حال حرکت هستید و گوشی موبایل تنها دستگاهی است که در دسترس است، تعداد ابزارها چندان نامحدود به‌نظر نمی‌رسد. ولی این اشکالی ندارد؛ زیرا ابزارهای موجود به‌خوبی به ما کمک می‌کنند تا کاری را که باید انجام دهیم را به سرانجام برسانیم.

Slack .1

Slack بهترین ابزار همکاری است که می‌توان از آن استفاده کرد. اگرچه ممکن است کامل نباشد (اعلان‌های از دست رفته می‌‍تواند یک مشکل واقعی این برنامه باشد)، هیچ ابزار دیگری وجود ندارد که افراد در مشاغل بیشتر به آن وابسته باشند تا بتوانند با مشتریان مختلف در تماس باشند. با Slack، نه تنها می‌تواند مارا از نیازهای مشتری مطلع کند، بلکه می‌توان فایل‌ها را به‌اشتراک گذاشت، پاسخ‌ها را نشانک (BookMark) کرد، رشته‌ها را مشاهده کرد، به تماس‌ها پاسخ داد، محتوا را با بوم‌های نقاشی مدیریت کرد، اتوماسیون‌ها ایجاد کرد، با خدمات شخص ثالث ارتباط برقرار کرد، تاریخچه‌ خود را مشاهده کرد و بسیاری کارهای بیشتر.

اگرچه Slack ممکن است در نگاه اول چیزی شبیه یک ابزار پیام‌رسانی گروهی به‌نظر برسد، اما کارایی آن بسیار زیاد است و هماهنگی با مشتریان مختلف بدون این برنامه یک چالش جدی خواهد بود.

Slack را می‌توان به‌صورت رایگان دانلود و استفاده کرد، اما اگر ویژگی‌های برتر را می‌خواهید (که تاریخچه پیام نامحدود، حجم نامحدود صدای سبک وزن و موارد دیگر را اضافه می‌کند)، قیمت از 7.25 دلار برای هر کاربر در ماه شروع می‌شود.

Trello .2

کارت‌های وضعیت انجام تَسک در ترلو، به جریان یافتن خلاقیت ما کمک می‌کنند. ما بیشتر از تابلوهای ترلو برای پیگیری وضعیت نسخه‌های خطی پروژه، شکل دادن به ایده‌ها و سازماندهی شخصیت‌ها و طرح‌ها استفاده می‌کنیم. ما همچنین از تابلوهای ترلو برای مشتریان خود استفاده می‌کنیم که باید روند کار مقالات و ویدیوهایی را که برای آنها ایجاد می‌کنیم را دنبال کنند.

وقتی به یک برد Kanban در اندروید نیاز داریم، به Trello روی می‌آوریم. Trello نه تنها ایجاد و استفاده از بردهای کانبان را ساده می‌کند، بلکه تمام ویژگی‌هایی را که برای تامین برق آن بردها فراتر از موارد استفاده استاندارد نیاز دارم را نیز دارد. به‌عنوان مثال، با Power-Ups و Templates، ما می‌توانیم تابلوهای بسیار پیچیده‌ای ایجاد کنیم، بدون اینکه تلاش زیادی انجام دهم. همچنین، می‌توانم برای هر کتاب یا کلاینت تابلوهای منحصربه‌فردی ایجاد کنم، اعلان‌ها را اضافه کنیم، به خدمات شخص ثالث متصل شویم و موارد دیگر…

اگر می‌خواهید جریان کار را رو به جلو نگه دارید، Kanban راهی است که باید بروید و هیچ راهی آسان‌تر از Trello برای موفقیت وجود ندارد.

Trello را می‌توان به‌صورت رایگان استفاده کرد، اما برای دریافت ویژگی‌های برتر (مانند تابلوهای نامحدود، چک لیست‌های پیشرفته و فیلدهای سفارشی)، قیمت از 5 دلار برای هر کاربر در ماه شروع می‌شود.

Bitwarden .3

ممکن است از دیدن یک مدیر رمز عبور لیست شده با گروهی از برنامه‌های بهره‌وری تعجب کنید، اما این را در نظر بگیرید: وقتی بیشتر برنامه‌ها، سرویس‌ها و حساب‌هایی که برای کارآمدی استفاده می‌کنیم پشت گذرواژه‌های قوی ایمن شوند، برای حفظ آن به کمک نیاز داریم. آن رمزهای عبور قوی و مدیریت شده است.

شاید شما ما بسیاری از مدیریت رمزهای موجود در بازار را امتحان کرده‌اید و هیچ کدام به قابلیت استفاده و انعطاف پذیری Bitwarden نزدیک نبوده‌اند. Bitwarden تمام ویژگی‌هایی را دارد که در چنین برنامه‌ای به آنها عادت کرده‌اید، اما همچنین دارای ویژگی‌هایی مانند ارسال امن و یادداشت‌های امن است که به شما امکان می‌دهد اطلاعات حساس را به صورت ایمن ارسال و ذخیره کنید. علاوه بر همه اینها، Bitwarden منبع باز است و راه حل سرور خود میزبانی را ارائه می‌دهد: اگر در ذخیره یک خزانه خاص در سرورهای Bitwarden مردد هستید، می‌توانید رمز عبور خود را مستقر کنید و آن رمزهای عبور را در خانه نگه دارید.

مطالب مرتبط: بهترین برنامه‌های مدیریت پسورد 2023: بررسی محصولات برتر+رایگان

نسخه اندروید Bitwarden یکپارچه‌سازی با سیستم عامل‌ها را به‌خوبی انجام می‌دهد، بنابراین می‌توانید در مواقعی که نیاز به ورود ایمن به یک حساب کاربری دارید، از ویژگی تکمیل خودکار لذت ببرید.

Bitwarden را می‌توان به‌‌صورت رایگان استفاده کرد، اما برای دریافت ویژگی‌های برتر (مانند Bitwarden Authenticator، پیوست‌های فایل، دسترسی اضطراری، و موارد دیگر)، قیمت از کمتر از 1 دلار در ماه شروع می‌شود.

Opera .4

هرکسی که مرورگر وب را یک ابزار بهره‌وری نمی‌داند، نمی‌داند مرورگرهای وب مدرن چگونه کار می‌کنند. برای پول ما، پربازده‌ترین مرورگر وب موجود در بازار Opera است. اما Opera فقط در مورد صفحات وب نیست. با استفاده از این مرورگر، نه تنها دستیار هوش مصنوعی را در اختیار دارید (از طریق Aria داخلی اپرا) بلکه My Flow را نیز برای جابجایی یکپارچه بین نسخه‌های دسکتاپ و موبایل، ایجاد Pinboard برای مدیریت محتوا و یادداشت‌ها و ذخیره صفحات وب برای خواندن آفلاین را دارید.

برای من، این ویژگی‌های My Flow و Pinboards هستند که Opera را بالاتر از رقبا قرار می‌دهند. با این دو افزوده، می‌توانیم تب‌های باز را از دسکتاپ خود در دستگاه اندرویدی خود مشاهده کنم و برای نیازهای مختلف (مانند الهام گرفتن از کتاب‌ها، ایده‌هایی برای مقالات فنی و همه چیز در میان) Pinboard ایجاد کنم. و وقتی زمان کمی تحقیق در حین حرکت فرا برسد، ویژگی هوش مصنوعی Aria اپرا را باز می‌کنیم و در بسیاری از حفره‌های این مرورگر فرو می‌رویم.

استفاده از اپرا رایگان است.

Notion .5

Notion فقط یک برنامه یادداشت‌برداری نیست. مفهوم‌گذاری برای اسناد، مدیریت کار، همکاری، سازماندهی و انتشار در وب است. در واقع، Notion تنها اپلیکیشنی است که در صورت ناپدید شدن همه برنامه‌های دیگر در این لیست، به آن روی می‌آورم.

Notion، وظیفه یادداشت‌برداری را به سطحی کاملاً متفاوت می‌برد. این برنامه یک ابزار مدیریت پروژه و CRM کامل است که حتی می‌تواند کمی هوش مصنوعی را به ترکیب تزریق کند. البته، با وجود همه این ویژگی‌ها در یک مکان، متوجه خواهید شد که منحنی یادگیری Notion در یک سمت است.

در حالی که Notion از صفحات و الگوها برای ایجاد آنچه شما نیاز دارید استفاده می‌کند، این روند در ابتدا می‌تواند کمی سخت باشد. با این حال، این شرکت اخیرا یک ویجت یادداشت سریع اضافه کرده است که فرآیند ثبت یادداشت‌ها را مستقیماً از صفحه اصلی دستگاه شما ساده می‌کند. می‌خواهید مدتی را صرف سرعت بخشیدن به Notion کنید. اما هنگامی که به نحوه کار Notion عادت کردید، آن را یک ابزار بهره‌وری ارزشمند خواهید یافت.

Notion برای استفاده رایگان است، اما برای دسترسی به ویژگی‌های برتر (مانند بلوک‌های نامحدود برای تیم‌ها، آپلود نامحدود فایل، و تاریخچه صفحه 30 روزه)، قیمت از 8 دلار برای هر کاربر در ماه شروع می‌شود.

چه کسی گفته است که نمی‌توانید با یک دستگاه اندرویدی سازنده عمل کنید؟ هر کسی که این کار را انجام داده است، به وضوح از این پنج برنامه اطلاعی نداشته است. البته، برنامه‌های بهره‌وری بیشتری وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. هنگامی که ترکیب مناسبی از برنامه‌ها را برای گردش کار خود پیدا کردید، خواهید دید که حتی در حال حرکت نیز می‌توانید کاملاً سازنده باشید.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *