اشتراک گذاری در:

Black hat

واژه Black Hat هم در حوزۀ امنیت، هم کنفرانس امنیتی و هم سئو کاربرد دارد؛ البته در حوزۀ امنیت کوتاه شدۀ Black hat Hacker است و وقتی کسی در این حوزه به اختصار می‌نویسد یا می‌گوید Black hat ، سایر افراد ذهنشان به سمت هکر می‌رود. به‌عبارت بهتر Black hat در معانی زیر کاربرد دارد:

black hat Hacker

یک کاربر فریبکار، هکر کامپیوتر یا فردی را توصیف می‌کند که در تلاش است وارد یک سیستم یا شبکه کامپیوتری شود. هدف این افراد، اغلب دزدیدن، نابود کردن یا در غیر این صورت، اصلاح داده‌های آن سیستم کامپیوتری بدون اجازه است.

Black hat security conference

Black hat هم‌چنین یک کنفرانس امنیتی کامپیوتری است که در سراسر جهان برای بحث در مورد مسائل امنیتی کامپیوتر، رویدادها و آگاه کردن افراد از تهدیدات امنیتی برگزار می‌شود. نخستین کنفرانس Black hat در سال ۱۹۹۷ و با حضور هکرهای کامپیوتری، کارشناسان امنیتی، مقامات دولتی، مدیران شبکه و دیگر افراد دارای سواد کامپیوتری برگزار شد.

black hat SEO

در مفهوم SEO (بهینه سازی موتور جستجو)، black hat SEO تاکتیک یا فریبی است که از دستورالعمل‌های گوگل سرپیچی می‌کند به این امید که ترافیک بیشتری را به یک صفحه وب برساند.

در صورت تشخیص، گوگل، وب سایتی را که به کمک این ویژگی رتبه‌بندی خود را جابه‌جا می‌کند یا باعث می‌شود سایتی در فهرست نتایج قرار نگیرد جریمه خواهد کرد.

برعکس SEO کلاه سیاه، SEO کلاه سفید است.

اصطلاح مرتبط