اشتراک گذاری در:

Brute-force attack

این مفهوم در دو معنا کاربرد دارد.

1. حملۀ رمز عبور و رمزنگاری:

یک روش هک است که از آزمون و خطا برای شکستن رمزهای عبور، اعتبارنامه‌های ورود به سیستم و کلیدهای رمزنگاری استفاده می‌‌کند.

تاکتیکی ساده و درعین‌حال قابل اعتماد، برای دسترسی غیرمجاز به حساب‌های شخصی و سیستم‌ها و شبکه‌های سازمان‌ها است.

یک حمله که تلاش نمی‌کند اطلاعات را رمزگشایی کند؛ بلکه در عوض لیستی از رمزهای عبور و کلمات یا حروف مختلف را امتحان می‌کند.

یک حملۀ ساده brute – force ممکن است یک دیکشنری از تمام کلمات یا گذرواژه‌های رایج داشته باشد و تا زمانی که به حساب دسترسی ندارد از طریق آن، کلمات عبور را دور بزند.

یک حملۀ brute – force پیچیده، شامل امتحان هر ترکیب کلیدی تا زمانی است که رمز عبور صحیح پیدا شود.

با توجه به تعداد ترکیب‌های ممکن حروف، اعداد و نمادها، یک حمله brute – force می‌تواند مدت زمان زیادی طول بکشد تا کامل شود.

اگرچه یک حمله brute – force می‌تواند در نهایت به یک حساب دسترسی پیدا کند اما این حملات می‌توانند چندین ساعت، روزها، ماه‌ها یا سال‌ها طول بکشند.

زمان مورد نیاز برای تکمیل یک حمله به قدرت رمز عبور، نوع رمزگذاری، قدرت کامپیوتر حمله کننده و دانش سیستم هدف بستگی دارد.

برای جلوگیری از حملات brute – force، بسیاری از سیستم‌ها تنها به کاربران اجازه می‌دهند تا با وارد کردن نام کاربری یا رمز عبور خود سه یا چهار بار مرتکب اشتباه شوند.

اگر تلاش کاربر از این مقدار بیشتر شود سیستم یا ادامۀ کار را برای آنان متوقف می‌کند و یا از تلاش مجدد برای یک زمان مشخص جلوگیری می‌نماید.

2. بازی کامپیوتری

Brute Force یک بازی بود که در سال ۲۰۰۰ برای رایانه‌های شخصی نوشته و منتشر شد و بعدها در سال ۲۰۰۳ توسط استودیو بازی‌سازی مایکروسافت، برای کنسول بازی ایکس‌باکس منتشر شد.

Brute Force یک شوتر سوم شخص با چندین شخصیت بود که هر کدام نقاط قوت و قابلیت‌های خاص خود را داشتند. بازی، روایت داستان در سال ۲۳۴۰ است و هدف آن پیدا کردن دیگر شخصیت‌های وفادار بود.

این شخصیت‌ها، بخشی از تیم Brute Force شدند که برضد بیگانگان، طردشدگان و مزدوران می‌جنگیدند.