اشتراک گذاری در:

EVP

معنای EVP چیست؟

EVP کوتاه‌شدۀ عبارت enhanced virus protection به معنای حفاظت از ویروس پیشرفته در پردازنده‌های AMD است که رایانه را در برابر نرم‌افزارهای مخرب محافظت می‌کند.

EVP حفاظت از سیستم را با کنار گذاشتن بخش‌هایی از حافظه به‌عنوان “data only” انجام می‌دهد. داده‌های این ناحیه از حافظه را نمی‌توان به عنوان دستورالعمل برای CPU (واحد پردازش مرکزی) اجرا کرد.

EVP چگونه عمل می‌کند؟

(EVP) یک ویژگی است که از اجرای کدهای مخرب در حافظه داده برنامه جلوگیری می‌کند. این ویژگی تنها زمانی کار می‌کند که توسط یک سیستم‌عامل پشتیبانی شود.

کرم‌ها و سایر برنامه‌های بدافزار اغلب از روش overrun بافر برای دسترسی غیرمجاز به منابع استفاده می‌کنند.

مزیت EVP

EVP سریع‌ترین و قوی‌ترین سطح محافظت در برابر سایت‌ها و بارگیری‌های خطرناک است که این مزایا را دارد:

مرور ایمن در Chrome راارائه می‌کند؛ تکنیک‌های تشخیص پیشرفته‌تر را فعال کرده، به سرعت با تکامل فعالیت‌های مخرب سازگار می‌شوند.

کاربرانی که از این نوع سیستم حفاظتی استفاده می‌کنند 20 تا 35 درصد کمتر از سایر کاربران، مورد حملۀ هکری قرار می‌گیرند.

چرا کارشناسان امنیت، EVP را پیشنهاد می‌دهند؟

با انتخاب حفاظت پیشرفته (EVP)، داده‌های بیشتری را با سیستم‌های مرور ایمن به اشتراک می‌گذارید. بدین ترتیب، امنیت بهتر و سریع‌تری هم برای خودتان و هم برای داده‌های موجود در سیستم‌تان فراهم می‌کنید.

اطمینان از حفظ حریم خصوصی کاربر برای کارشناسان امنیتی بسیار مهم است بنابراین، یکی از گزینه‌های محبوب این متخصصان برای ایمن نگه‌داشتن اطلاعات، EVP است.

هرچه‌قدر جلوتر می‌رویم هکرها و مجرمان سایبری از روش‌های پیشرفته‌تری برای تهدید و دستبرد به اطلاعات کاربران بهره می‌برند. بنابراین لازم است که کاربران نیز از روش‌های بهینه‌تری برای امنیت داده‌های خود استفاده کنند.


برای مطالعۀ بیش‌تر: 8 نرم‌افزار رایگان برای حذف بدافزارها و جاسوس‌افزارها+دانلود