اشتراک گذاری در:

Python

پایتون یک زبان برنامه‌نویسی تفسیر شده، شیءگرا و سطح بالا با معناشناسی پویا است. سطح بالای آن در ساختارهای داده‌ای، همراه با تایپ پویا و اتصال پویا، آن را برای توسعه سریع برنامه و هم‌چنین برای استفاده به‌عنوان یک زبان اسکریپت‌نویسی یا چسب برای اتصال اجزای موجود به یکدیگر بسیار جذاب می‌کند.

پایتون از ماژول‌ها و بسته‌ها پشتیبانی می‌کند. مترجم پایتون و کتابخانه استاندارد گسترده به شکل منبع یا باینری بدون هزینه برای تمام پلتفرم‌های اصلی در دسترس هستند و می‌توانند آزادانه توزیع شوند. اغلب برنامه‌نویسان به دلیل افزایش بهره‌وری که ارائه می‌دهند عاشق پایتون می‌شوند.

از آن‌جا که هیچ مرحله کامپایلی وجود ندارد، چرخه ویرایش – تست – اشکال‌زدایی فوق‌العاده سریع است. اشکال‌زدایی برنامه‌های پایتون آسان است: یک باگ یا ورودی بد هرگز باعث خطای بخش‌بندی نخواهد شد. در عوض، وقتی مفسر خطایی را کشف می‌کند، یک استثناء به وجود می‌آید.

هنگامی که برنامه استثنا را نمی‌گیرد، مفسر یک اثر پشته را چاپ می‌کند. یک اشکال‌یاب سطح منبع امکان بررسی متغیرهای محلی و جهانی، ارزیابی عبارات دل خواه، تنظیم نقاط شکست، قدم‌زدن در کد یک خط در یک زمان و غیره را فراهم می‌سازد.

از سوی دیگر، اغلب سریع‌ترین راه برای اشکال‌زدایی یک برنامه، اضافه‌کردن چند عبارت چاپی به منبع است: چرخه سریع ویرایش – تست – اشکال‌زدایی این روش ساده را بسیار مؤثر می‌کند.