اشتراک گذاری در:

Anonymous

1. Anonymous یا ناشناس، شخص یا رایانه ای را توصیف می کند که قابل شناسایی نیست. به عنوان مثال، کاربران Anonymous ممکن است به یک سرور FTP برای ارسال و دریافت فایل از آن رایانه متصل شوند. اگرچه بسیاری از سرویس‌ها اجازه ناشناس بودن در اینترنت را می‌دهند، اما بسیار مهم است که بدانیم چیزی به نام 100٪ ناشناس بودن در اینترنت وجود ندارد.

2. Anonymous نام یک گروه هکتیویست است که در 4chan در سال 2004 تاسیس شد. این گروه اغلب با لوگوی شخصی در یک مجموعه با یک علامت سوال به جای سر شناخته می شود. هنگامی که در یک گردهمایی هستند، Anons (اعضای Anonymous) اغلب از ماسک های گای فاکس (Guy Fawkes) برای حفظ ناشناس بودن خود استفاده می کنند.

این گروه با DDoS و سایر حملات به وب‌سایت‌های شرکت‌های دولتی و که احساس می‌کند به سانسور و بی‌عدالتی در اینترنت کمک می‌کند، حمله می‌کنند. این اهداف عبارتند از: کلیسای ساینتولوژی (the Church of Scientology) ، انجمن‌های فیلمسازی، مسترکارت، پی پال، سونی، ویزا، و کلیسای باپتیست وستبورو.

گروه Anonymous را با عنوان‌های «مبارزان آزادی» و «تروریست های سایبری» نیز می شناسند و حتی در سال 2012 توسط مجله تایم به عنوان یکی از «100 فرد تأثیرگذار در جهان» معرفی شد. از آنجایی که این گروه ناشناس است، هیچ رهبر و عضوی ندارد و عضویت برای هر کسی که مایل به اعلام عضویت خود است، باز است. قوانین کمی که این گروه دارد شامل عدم افشای هویت، عدم بحث در مورد گروه و عدم حمله به رسانه ها است.

در 25 فوریه 2022 گروه Anonymous پس از حمله روسیه به اوکراین، جنگ سایبری را علیه روسیه اعلام کرد.