اشتراک گذاری در:

Cult of the Dead Cow

Cult of the Dead Cow، یا cDc، گروهی از هکرها و یک سازمان رسانه‌ای است که در سال 1984 در لوبوک، تگزاس تأسیس شد. هدف اعلام‌شده آن‌ها «تسلط بر جهانی از طریق اشباع رسانه‌ها» است که از طریق وبلاگ و مصاحبه‌های رسانه‌ای تسهیل می‌شود. «سی دی سی» یک نشریه زیرزمینی به نام «فرهنگ گاو مرده» تولید کرد که اولین بار در دهه 1980 منتشر شد. ابزارهای هک بسیاری را با هدف امنیت رایانه ایجاد کرده است، از جمله Back Orifice، NBName، SMBRelay، Torpark (همچنین به نام XeroBank Browser) و Whisker.

چندین زیرگروه از هکرها توسط اعضای cDc ایجاد شدند، از جمله Ninja Strike Force در سال 1996 و Hacktivismo در سال 1999. cDc به گروه های دیگری از جمله L0pht، ACiD Productions، The Syndicate of London و Soulz at Zero وابسته است.

پیدایش این فرقه

فرقه گاو مرده داستان قدیمی‌ترین، معتبرترین و مشهورترین گروه هک آمریکایی در تمام دوران است. اگرچه تا به‌حال عمدتاً ناشناس باقی مانده است، اعضای آن مفهوم هکتیویسم را اختراع کردند، ابزار برتر را برای آزمایش امنیت رمز عبور منتشر کردند، و بهترین تکنیک را برای سال‌ها برای کنترل رایانه‌ها از راه دور ایجاد کردند و شرکت‌های غول‌پیکر را مجبور به کار سخت‌تر برای محافظت از مشتریان کردند. . آن‌ها به توسعه Tor، مهم‌ترین ابزار حفظ حریم خصوصی در شبکه کمک کردند و به ساخت سلاح‌های سایبری کمک کردند که امنیت ایالات متحده را بدون آسیب رساندن به کسی ارتقا بخشید. سی دی سی که منشا آن در اولین روزهای اینترنت بود، پر از شخصیت‌های عجیب و غریب است – فعالان، هنرمندان، حتی سیاستمداران آینده. بسیاری از این هکرها به مدیران ارشد و مشاورانی تبدیل شده‌اند که در راهروهای قدرت در واشنگتن و سیلیکون ولی قدم می‌زنند. مشهورترین آن‌ها، نماینده سابق کنگره تگزاس و نامزد فعلی ریاست جمهوری، بتو اورورک است، که دوران حضورش در «سی دی سی» او را به راه انداختن یک تجارت فناوری، راه‌اندازی یک نشریه جایگزین در ال پاسو، و شرط بندی طولانی بر روی کمپین‌های غیر متعارف راه‌اندازی کرد.

فرقه گاو مرده نگاهی مهیج و ضروری به بخشی از هکرهای زیرزمینی است که دنیای مدرن را به روش‌های عمیقی شکل داده است. افراد از این گروه از نابغه‌های عجیب و غریب و پرشور که اغلب به‌عنوان وجدان اینترنت خدمت کرده‌اند شگفت‌زده شدند. در حالی‌که همچنان ناشناخته در سایه‌ها کمین کرده اند.

اصطلاح مرتبط