اشتراک گذاری در:

Epic

معنای Epic چیست؟!

Epic در چهار معنای کلی به کار می‌رود که به ترتیب عبارتند از:

  1. کوتاه شدۀ عبارت Electronic Privacy Information Center مرکزی که در سال ۱۹۹۴ توسط دیوید بنیسار (David Banisar)، مارک روتنبرگ (Marc Rotenberg) و دیوید سوبل (David Sobel) به عنوان یک گروه منافع عمومی تاسیس شد.

این مرکز که در واشنگتن DC قرار دارد توجه‌‌اش به آزادی‌های مدنی در حال ظهور، حفاظت از حریم‌خصوصی، متمم اول قانون اساسی و ارزش‌های قانونی در عصر اطلاعات است.

عمدۀ کار مرکز EPIC نظارت بر حریم‌خصوصی، آموزش عمومی، دادخواهی و فعالیت مطبوعات و انتشارات است. این گروه، اغلب به خاطر موضع‌گیری افراطی در مورد مسائل حریم‌خصوصی مورد انتقاد قرار گرفته است.

2. یک آیتم بسیار نادر در بازی است که یک در میلیون، گیمر، شانس دریافت این آیتم را دارد.

3. چیزی خارق‌العاده یا خارج از عرف را توصیف می‌کند.

به عنوان مثال، در بازی، ممکن است فردی پست ساخته شده توسط فرد دیگری را به عنوان “شکست اپیک = epic Fail” توصیف کند که روش دیگری برای بیان وحشتناک بودن آن است.

۴. اپیک نامی کوتاه برای شرکت Epic Games است.

مطالعه کنید: 10 نکته برای حفظ سلامتی گیمرها

Epic EHR

Epic EHR نوعی راه‌حل نرم‌افزاری EHR مبتنی بر «ابر» برای انواع تخصص‌های پزشکی، چه بزرگ و چه کوچک است. آن‌ها تمام ویژگی‌های اصلی EHR و هم‌چنین تمرکز بیشتر بر سلامت و مراقبت از راه دور را ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، Epic پورتالی برای بیماران فراهم می‌کند که به آنان اجازه می‌دهد تا به اطلاعات سلامت خود به صورت خصوصی و امن از هر دستگاه موبایل، دسترسی داشته باشند.

در واقع، یکی از دلایل استفاده بسیاری از روش‌های پزشکی از Epic EHR این است که آن‌ها یک سیاست حریم‌خصوصی قوی به منظور حفظ امنیت داده‌های بیمار دارند.

در اصل Epic در پزشکی، نسخۀ دیجیتال از پرونده کاغذی (پوشه مانند) حاوی اطلاعات درمانی و بهداشتی یک شخص از تولد تا مرگ او است.

این اطلاعات، شامل: سوابق پزشکی و درمانی(جسمی و روانی)، تشخیص‌ها، دارو‌ها، تاریخ مراجعه‌ها به پزشک، حساسیت‌ها، آلرژی‌ها، تصاویر رادیولوژی و آزمایشگاهی، نتایجۀ آزمایش‌های پزشکی و حتی تمام نتایج آزمایش‌های مراکز پاراکلینیک است.

این سند، قالب مشخصی دارد که قابل اشتراک‌گذاری بین سازمان‌های بهداشت و درمان و کلینک‌ها و مراکز درمانی دولتی و خصوصی است.

این اطلاعات برای بازیابی و ویرایش با حفظ محرمانگی در دسترس قرار می‌گیرند تا مراقبت‌های بهداشتی و درمانی به بهترین شکل انجام شوند.

پیشنهاد مطالعه: حریم خصوصی کودکان در فضای مجازی